zakupy@sportbazar.pl tel. 58 680 22 60 (pon. - pt.: 8:00 - 16:00)
0

Kategorie

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar:

Rozmiar butów:

Rozmiary piłek:

Typ produktu:

Towarów w kategorii: 655
Sortuj według
Strona 1 z 19 1 2 3
Strona 1 z 19 1 2 3

Jak powstała marka Puma?

Puma to jedna z największych światowych marek produkujących odzież i akcesoria sportowe. Firmę w 1924 roku założyli dwaj bracia Rudolf i Adolf „ Adi” Dasslerowie. Ich fabryka wyspecjalizowała się w tworzeniu niezwykle wytrzymałych butów dla żołnierzy. Przełomowym momentem były igrzyska organizowane w Berlinie. Bracia wyprodukowali wówczas świetne sportowe buty dla niemieckich oraz amerykańskich zawodników olimpijskich.

Pomimo wielkiego sukcesu w 1948 roku bracia rozstali się. Adolf odszedł i stał się właścicielem konkurencyjnej sportowej marki adidas. Rudolf natomiast postanowił zostać w fabryce i kontynuować jej rozwój. Jego smykałka do biznesu i marketingu sprawiła, że w krótkim czasie firma stałą się sportowym imperium, które postanowił nazwać Puma. Kilka lat później powstało rozpoznawalne na całym świecie logo, czyli napis wraz pumą przygotowującą się do skoku.

Dzięki temu, że bracia Dasslerowie nieustannie ze sobą rywalizowali, zyskaliśmy dwóch producentów oferujących wysokiej jakości produkty odzież i akcesoria sportowe. Wprowadzenie coraz nowszych technologii i udoskonalanie produktów przyczyniło się do tego, że obecnie mamy szeroki wybór produktów dostosowanych do różnych dyscyplin sportowych, płci i klimatu.

Puma - specjaliści od butów piłkarskich

Puma od kilkudziesięciu lat cały czas wprowadza na rynek rzeczy, przy produkcji których zostały wykorzystane najnowsze technologie. W ofercie marki znajdziemy szeroką gamę odzieżową, obuwniczą oraz akcesoria sportowe, takie jak: torby, plecaki, ochraniacze, piłki nożne i rękawice bramkarskie.

Marka swoje pierwsze sukcesy odniosła jednak dzięki wyjątkowym butom piłkarskim. Pierwszy profesjonalny model korków do gry w piłkę nożną powstał w 1948 roku i był znany pod nazwą Super Atom. Buty zostały bardzo dobrze przyjęte przez zawodowych graczy nie tylko w Niemczech, ale również w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Popularność butów sportowych Puma od początku szerzyli słynni sportowcy. W 1960 Amin Hary w butach Pumy zdobył złoto w biegu na 100 m na igrzyskach olimpijskich, a w 1970 Pele w słynnych czarnych korkach walczył na Mistrzostwach Świata w Meksyku. Od tego czasu każdy mały chłopiec chciał posiadać swoją parę butów piłkarskich tej marki.

Puma jest również jednym ze stałych technicznych sponsorów piłki klubowej. Stroje meczowe z logo można zobaczyć wśród kilkudziesięciu zespołów piłkarzy m.in. z angielskiej Premier League, niemieckiej Bundesligi czy francuskiej Ligue 1. Natomiast korki Puma przetestowali i chwalili Euzebio, Maradona, Johan Cruyff czy Nikolas Anelka.

Plecaki i odzież Puma – niemiecka jakość i precyzja

Doświadczenie Pumy w produkcji sportowej odzieży i obuwia przekłada się na jakość i trwałość wszystkich produktów. Obecnie firma zatrudnia około 2,3 tysiąca osób i jest jednym z trzech największych gigantów w branży sportowej. Niemiecka jakość i dbałość o każdy szczegół widoczne są w świetnie wykonanych piłkarskich i biegowych modelach butów sportowych, znakomitej jakości koszulkach, dresach, getrach piłkarskich.

Wprowadzanie nowych tkanin i technologii przekłada się na coraz lepsze produkty, którzy cały czas zyskują coraz większe grono fanów. Ubrania wybierane są przez miłośników nie tylko piłki nożnej, ale również fitnessu, profesjonalnych biegaczy i fanów miejskiej mody casualowej. Z logo Puma możemy oprócz sportowych ubrań kupić designerską czapkę, portfel czy plecak lub sportową torbę idealną na trening.

Powered by Comarch e-Sklep ®