0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN
Liczba produktów: 46
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Krótka historia marki Coqui

Firma Coqui pochodzi z Chin i istnieje na rynku od 2006 roku. Aktualnie, wraz z marką Crocs znajduje się w czołówce największych producentów obuwia gumowego na świecie. Nazwa i logo nawiązują do gatunku południowoamerykańskiej żaby. Coqui ekspansję rynu europejskiego zaczęła od Pragi. Po kilku latach z kolei trafiła już do większości Państw naszego kontynentu. Dziś oferuje blisko 200 modeli chodaków, sandałów, klapek, kaloszy czy śniegowców, a od niedawna w ofercie można znaleźć również gumowe torebki.

Czym charakteryzują się produkty marki Coqui?

Marce przewodzi hasło Relax On i tym naznaczone są produkty opatrzone logo Coqui. Do produkcji obuwia firma używa własnych mieszanek granulatów – CoquiAirTM (na bazie pianki EVA) oraz CoquiFlexTM (PCV) (mieszanki tworzyw sztucznych), dzięki którym buty są lekkie, elastyczne, odporne na brud i działanie wody oraz anybakteryjne(!). Jak podaje producent, buty wykonane z tego tworzywa wytrzymują 30 000 ekstremalnych zgięć bez uszkodzeń, są odporne na drobnoustroje i wchłanianie brzydkiego zapachu oraz wytrzymale na ścieranie. Prócz atutów wynikających z użytego tworzywa, mają również szereg dobroczynnych cech w zakresie budowy. Dzięki różnego typu wypustkom na podeszwie, od wewnątrz pobudzają receptory na stopach, by finalnie Twoje stopy odpoczywały podczas chodzenia, natomiast od zewnątrz zapewniają odporność na poślizg. Ponadto tworzywo CoquiAirTM jest odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu buty nie odkształcą się pod wpływem narażenia ich na intenstywne promienie słoneczne. Będziesz również mile zaskoczony ich ceną.

Coqui – certyfikaty

Obuwie Coqui zostało przetestowane przez niezależne laboratoria, aby upewnić się, że są zgodne z ogólnoświatowymi przepisami dotyczącymi higieny. Produkty testuje renomowany Instytut Badań i Certyfikacji zlokalizowany przy alei Tomasa Bata w Zlínie oraz chiński Instytut Badań Konsumenckich. Efektem testów są certyfikaty dla obu autorskich tworzyw, czyli CoquiAirTM oraz CoquiFlexTM.

Coqui – zrównoważony rozwój

Firma Coqui jest świadoma swojej odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Pogodzenie biznesu z wpływem na los przyszłych pokoleń stało się integralną częścią kultury korporacyjnej firmy. Coqui dąży do:

  • Braku wpływu na środowisko – wciąż pracuje nad ograniczeniem, a w niektórych przypadkach całkowitą eliminacją materiałów jednorazowych, takich jak torby, haczyki czy etykiety. W przyszłości wszystkie przywieszki będą wykonane wyłącznie z papieru z recyklingu. W 2023 roku firma zmniejszyła ślad węglowy o 30% poprzez finansowanie projektów offsetowych.
  • 100% cyklu życia obuwia – Coqui daje nowe życie butom, które nie najadą się już do noszenia. Jest to możliwe dzięki temu, że tworzywa produkowane w fabrykach są w 100 proc. recyklingowalne. Do 2025 r., z pomocą partnerów, Coqui chce doprowadzić do takiej sytuacji, że obuwie wróci od klienta przez linię dystrybucyjna do fabryki, z której wyszło, a tam zostanie zmienione w zupełnie inny produkt.
  • Zrównoważony rozwój i produkcja – firma dąży do tego, by używać wyłącznie materiałów, które zostały wyprodukowane w procesie przyjaznym dla środowiska lub pochodzą z recyklingu.

Coqui w sportbazar.pl, czyli nowy sklep Coqui

W Coqui sklepie sportbazar.pl prezentujemy kilkadziesiąt modeli butów, od chodaków, przez sandały, aż po klapki. Wszystkie funkcjonalne, designerskie i w dobrej cenie. Od premiery marki w naszym sklepie multibrandowym, największą popularnością cieszą się chodaki, które w Polsce zostały wcześniej rozpromowane przez markę Crocs. Chodaki Coqui idalnie sprawdzą się w ogrodzie, do chodzenia po domu, na plaży czy podczas spaceru. Największą część oferty w sklepie Coqui sportbazar.pl stanowi linia chodaków Lindo. Posiadamy modele dla pań, panów i dla dzieci. Te ostatnie zostały ozdobione kolorowymi przypinkami. Dla tych, którzy dla swoich dzieci szukają kolorowych outfitów, mamy również linię >em>Little Frog z motywem żaby lub motywami tematycznymi dla małej księżniczki czy gracza. Prócz chodaków modele nieco bardziej odkryte, które doskonale sprawdza się podczas lata.

Powered by Comarch e-Sklep ®