0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Liczba produktów: 142
lee-cooper
Marka powstała w 1908 roku we wschodniej, uboższej części Londynu z inicjatywy Morris'a Cooper'a i Louis'a Maister`a. Jest związana z brytyjskim rockiem, kultem klasy robotniczej i młodością. Zasłynęła z produkcji odzieży jeansowej, a jej produkty nosili np. członkowie zespołu The Rolling Stones. Na sportbazar.pl znajdziesz kultowe trampki, tenisówki, sandały jezuski czy klapki Lee Cooper. Uniwersalne modele i kolorystyka czynią z nich buty dla wszystkich i do wszystkiego.
Sortuj według
Strona 1 z 4 1 2 3
Strona 1 z 4 1 2 3

Lee Cooper od marca 2023 r. na sportbazar.pl

Z ogromną dumą informujemy, że do grona marek w multibrandowym sklepie sportowym sportbazar.pl dołączyła marka Lee Cooper. Teraz możesz kupić u nas buty swoich marzeń – wygodne i niedrogie buty bez terminu ważności, które pasują niemal do wszystkiego.

Lee Cooper – któtka historia dla tych, którzy jeszcze nie znają marki

Nie znasz jeszcze marki Lee Cooper? To czytaj dalej. Marka powstała w 1908 r. w Stratford w Londynie z inicjatywy Morris'a Cooper'a i Louis'a Maister'a. Jest związana z brytyjskim rockiem, kultem klasy robotniczej i młodością. Zasłynęła z produkcji odzieży jeansowej, ba, jak podają źródła była pierwszą firmą w Europie, która sprzedawała odzież jeansową. Jej produkty nosili między innymi członkowie zespołu The Rolling Stones czy UB-40. Początkowo jej sprzedaż skupiała się głównie na rynku rodzimym i w RPA, gdzie popyt na odzież robotniczą był ogromny, o czym właściciele dowiedzieli się podczas podróży poprzedzającej założenie firmy. W 1914 roku, Morris i Louis zatrudniali już blisko 600 osób. W tym okresie szyli głownie mundury dla wojska. Kilka lat później, w wyniku kryzysu po I Wojnie Światowej, panowie postanowili się rozstać, a Morris, który jak się okazało posiadł wrodzony talent do krawiectwa, zmienił nazwę firmy na "Morris Cooper" i przeprofilował działalność na jeans. Od tamtej pory szył głównie kurtki i spodnie jeansowe. Po wybuchu II Wojny Światowej, Morris podzielił firmę na dwie części – jedna odpowiadała za szycie odzieży roboczej, druga realizowała zamówienia dla wojska. Wkrótce po wybuchu wojny, Morris zginął w wypadku samochodowym, a prowadzeniem firmy zajęła się rodzina. Po wojnie pieczę nad firmą zaczął sprawować syn Morrisa – Harold, który właśnie zakończył służbę w RAF`ie. W tym okresie, głównie za sprawą systemu racji ubraniowych (system kartkowy), w którym najmniejszym wysiłkiem można było zakupić spodnie, firma przeżyła prawdziwy rozkwit, a na mapie pojawiły się nowe fabryki. Wkrótce Harold zmienił nazwę firmy na Lee Cooper. Zmieniony pierwszy człon nazwy pochodzi od panieńskiego nazwiska żony Haralda. W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych firma przejęła ponad 80% rynku odzieżowego w Wielkiej Brytanii. W tym czasie młodzi ludzie, pokolenie rock 'n' rolla, potraktowali jeans jako symbol młodzieżowej rewolucji. Harold wykorzystał to, sponsorując trasę koncertową Rolling Stones. W tym okresie Lee Cooper za sprawą strategicznych ruchów przełamywał również pewne społeczne tabu. Odważne reklamy czy wprowadzenie zamka błyskawicznego do damskich jeansów przyczyniły się do tego, że produkty tej marki stały się najbardziej pożądanym elementem młodzieżowego ubioru.

Pod koniec lat 70. nastąpił kolejny skok w produkcji. Firma otworzyła fabryki w Irlandii, Francji i Tunezji. W tym czasie roczny obrót wzrósł do ponad 100 milionów funtów. W 1984 r. Lee Cooper został jednym z głównych sponsorów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji. Z czasem marka trafiła do ponad 70 krajów i znacznie poszerzyła ofertę. Wprowadziła do asortymentu między innymi o obuwie, T-shirty, bluzy, swetry czy akcesoria, takie jak paski czy czapki. Aktualnie Lee Cooper posiada sześćset osiemdziesiąt dwa sklepy Lee Cooper własne i produktuje ponad pięć milionów par dżinsów rocznie. Do Polski marka Lee Cooper trafiła 25 lat temu. Aktualnie może się pochwalić dziewięcioma sklepami Lee Cooper firmowymi, dwunastoma sklepami outletowymi oraz blisko trzydziestoma sklepami Lee Cooper partnerskimi.

Buty Lee Cooper w sportbazar.pl, czyli przegląd oferty

W 2023 r. firma Marba-Sport nawiązała wspołpracę z marką Lee Cooper, wprowadzając do sprzedaży jej produkty. Od tamtej pory w sklepie sportowym sportbazar.pl dostępne są buty Lee Cooper cenione powszechnie za jakość wykonania. Do wyboru kultowe klasyczne trampki z wysoką i niska cholewką, tenisówki, klapki czy sandały jezuski. Uniwersalne modele i kolorystyka czynią z nich buty dla wszystkich i do wszystkiego. Dodatkowym atutem butów Lee Cooper jest także atrakcyjna cena.

Powered by Comarch e-Sklep ®