0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Kolor:

Liczba produktów: 28
reebok
Reebok istnieje od ponad stu lat. To marka, która z małego rodzinnego biznesu przekształciła się w ogromny koncern modowo-obuwniczy. W roku 1992 marka Reebok była już ceniona przez sportowców na całym świecie. W tym właśnie momencie marka identyfikowana z joggingiem i fitnessem postanowiła poszerzyć asortyment o odzież i obuwie lifestyle, do użytku codziennego. W naszym sklepie sportowym znajdziesz odzież sportową Reebok do użytku codzienego oraz odzież fitness.
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Początki marki Reebok – odzież Reebok

Reebok to marka, która istnieje od ponad stu lat. Z małego rodzinnego biznesu powstał czołowy producent na rynku modowo-obuwniczym. W roku 1890 angielski biegacz Joseph William Foster stworzył pierwsze buty do biegania z kolcami. 5 lat później Joseph wraz z ojcem Josephem B. Fosterem zarejestrowali firmę J.W Foster & Sons Limited. Pod tą nazwą, w Bolton (Wielka Brytania) firma produkowała obuwie dla lekkoatletów przez ponad pół wieku. Podczas letniej Olimpiady w 1924 roku w butach wyprodukowanych przez Fosterów biegali Harold Abrahams i Eric Liddell, o których później powstał film pt. "Rydwany Ognia", w którym swoją rolę również miały buty. Rodzinną firmę przejęli wnukowie J.W. Fostera – Jeffrey i Joseph. Którzy w 1958 roku zmienili nazwę firmy na Merkury Sports. Niedługo po tym zmienili nazwę na Reebok. Inspiracją był gatunek południowoafrykańskiej antylopy – ridboka szarego. Na nazwę Fosterzy natrafili w słowniku, który Joseph będąc dzieckiem, wygrał w wyścigu. Rozwój firmy nabrał tempa, gdy Paul Fireman, który zajmował się dystrybucją produktów na rynki zagraniczne, w 1979 roku podpisał kontrakt wprowadzający markę Reebok na rynek amerykański. Kolejnym boom nastąpił w roku 1982 - Ameryka zachwyciła się aerobikiem. Aerobik stał się bardzo popularny i zapoczątkował rewolucję w branży obuwniczej i modowej. Reebok doskonale wyczuł moment i wprowadził pierwsze, sportowe buty dla kobiet. Model Freestyle królował w salach fitness.

Reebok współcześnie

W roku 1992 marka Reebok była ceniona przez sportowców na całym świecie, postanowiono zmienić filozofię marki, firma identyfikowana z joggingiem i fitnessem postanowiła poszerzyć asortyment o odzież Reebok i obuwie do użytku codziennego. Buty Reebok noszono na co dzień, wyrażając swoje zamiłowanie do sportu. Przełomem było wprowadzenie kampanii łączącej sport, modę uliczną i rap. Ambasadorami marki nie byli już tylko sportowcy. Bluzy i koszulki Reebok były noszone przez takie gwiazdy jak Jay-Z oraz 50Cent. Dzięki temu marka Reebok umocniła się czołówce producentów odzieży streetwearowej.

Reebok odzież i akcesoria dla każdego

Sklep Reebok sportbazar.pl w swojej ofercie ma odzież i akcesoria, które przypadną do gustu, każdemu, kto preferuje sportowy styl. Odzież Reebok jest wygoda i ponadczasowa. Pozwoli ona cieszyć się treningiem na zewnątrz, nie martwiąc się o komfort cieplny. Sklep Reebok to również buty, które będą idealnym wyborem jako obuwie treningowe, lub jako dopełnienie codziennej stylizacji. Sprawdź ofertę marki Reebok w sklepie sportbazar.pl

Powered by Comarch e-Sklep ®