0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 30
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Sprzęt lekkoatletyczny w sportbazar.pl

Lekkoatletyka jest jedną z najstarszych dyscyplin sportowych. Ta dyscyplina jest oparta na naturalnych ruchach ludzkiego ciała. Do lekkoatletyki można zaliczyć biegi, rzuty oraz skoki. Do uprawiania tej dyscypliny sportu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt lekkoatletyczny, między innymi dyski, oszczepy, płotki, ale też akcesoria dodatkowe, takie jak na przykład taśmy. W sklepie SportBazar.pl znajdziesz szeroki wybór sprzętu do lekkiej atletyki.

Sprzęt do różnych dyscyplin lekkoatletycznych

Nazwa lekkoatletyka może być nieco myląca, bo kojarzy się z bardzo łatwą aktywnością fizyczną. W rzeczywistości jednak lekkoatletyka jest bardzo wymagająca, a osiągnięcie zadowalających rezultatów to wyłącznie wynik systematycznej wieloletniej pracy nad swoją kondycją. Podczas treningów lekkoatletycznych wykorzystywany jest sprzęt lekkoatletyczny, który niekiedy pomaga w osiągnięciu zadowalających wyników, a w innych przypadkach jest wręcz niezbędny, by uprawiać konkretną dyscyplinę sportu. W obrębie lekkiej atletyki możemy wyróżnić dwie szczególne konkurencje.

  • Rzut dyskiem – ta konkurencja polega na wyrzuceniu jedną ręką specjalnego dysku na jak największą odległość. Osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku jest zależne od siły ramienia dyskobola.

  • Rzut oszczepem – ta konkurencja jest bardzo podobna do rzutu dyskiem, lecz rzucający zamiast dysku wykorzystuje oszczep, czyli specjalną ostro zakończoną broń, która ma za zadanie wbić się w ziemię jak najdalej od miejsca, w którym stoi rzucający. Oszczep jest stosunkowo lekki, aczkolwiek umiejętne rzucenie nim wymaga ogromnej siły i precyzji.

W obrębie ćwiczeń lekkoatletycznych możemy wyróżnić jeszcze biegi oraz ćwiczenia z laskami gimnastycznymi i płotkami treningowymi.

Sprzęt lekkoatletyczny dla dzieci i dorosłych

Oferta sklepu SportBazar.pl obejmuje sprzęt lekkoatletyczny dla dzieci i dla osób dorosłych. Lekkoatletyka wymaga wielu lat wytężonych treningów, a żeby w dorosłym wieku osiągnąć świetne efekty i zakwalifikować się na przykład do startu w olimpiadzie, trzeba zacząć ćwiczyć jak najwcześniej. Osiągnięcie odpowiednich rezultatów jest możliwe nie tylko dzięki własnemu zaangażowaniu i systematyczności treningów, ale też dzięki wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu. Właściwy sprzęt lekkoatletyczny ułatwia treningi i pozwala dobrze przygotować się do późniejszych zawodów. Wykorzystanie sprzętu o właściwościach identycznych ze sprzętem wykorzystywanym na olimpiadach gwarantuje odpowiednie przystosowanie do późniejszych wymagań.

Dyski, kule i oszczepy w dobrych cenach

Jeśli chcesz uprawiać lekkoatletykę, to bez względu na to, jaką dyscyplinę wybierzesz, świetny sprzęt lekkoatletyczny znajdziesz w ofercie sklepu SportBazar.pl. W dziale lekkiej atletyki czekają na Ciebie oszczepy, kule, dyski, płotki, sztachety, taśmy i inne akcesoria. Porównaj słupki do zabaw ruchowych, płotki treningowe, laski gimnastyczne oraz specjalne kule i bloki startowe. Dzięki korzystnym cenom zaopatrzysz się w sprzęt lekkoatletyczny w niższej cenie, a mimo to w doskonałej jakości.

Powered by Comarch e-Sklep ®