0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar butów:

Liczba produktów: 4
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Gimnastyka – sport piękny i wymagający

Szpagat, przerzut bokiem, przewrót w przód czy stanie na rękach, to tylko podstawowe elementy, których można nauczyć się trenując gimnastykę. To sport dla każdego i w każdym wieku, jednak gdy planujemy uprawiać go wyczynowo, treningi należy rozpocząć już od najmłodszych lat. Jeśli chcemy ćwiczyć w domowym zaciszu, nie jest nam potrzebny sprzęt do gimnastyki, natomiast trenowanie wyczynowe gimnastyki zobowiązuje do zaopatrzenia się w niezbędne akcesoria do gimnastyki takie, jak baletki sportowe .

Gimnastyka sportowa czy artystyczna

Oba rodzaje gimnastyki znacząco się od siebie różnią, jednak znajdą się też elementy wspólne. Gimnastyka sportowa to dyscyplina solowa, a pokazy i ćwiczenia wykonuję się, wykorzystując sprzęt do gimnastyki taki jak drążki, poręcze symetryczne, koń, stół gimnastyczny lub mata gimnastyczna, potocznie nazywana ścieżką. W pokazach gimnastyki sportowej nie ma miejsca na elementy taneczne i akcesoria do gimnastyki. Zawodnicy pokazują jedynie siłę swoich mięśni i poziom wytrenowania. Gimnastyka artystyczna rządzi się innymi prawami. Dyscyplina ta to połączenie tańca, zręczności, rozciągnięcia ciała i zmysłu równowagi. Podczas zawodów i pokazów gimnastycy i gimnastyczki wykorzystują akcesoria do gimnastyki, piłki, wstążki, szarfy i maczugi. Dodane do układów taneczno-akrobatycznych, akcesoria do gimnastyki sprawiają, że taki pokaz jest bardziej efektowny. Gimnastycy i gimnastycy ubrani są w specjalne body gimnastyczne, a na stopy nakładają buty do baletu tzw. baletki sportowe

Gimnastyka – wszystko czego potrzebujesz, by trenować

Aby zacząć przygodę z treningami gimnastyki czy to sportowej, czy artystycznej potrzebny jest niezbędny sprzęt do gimnastyki i akcesoria do gimnastyki. Podstawą będzie odpowiedni strój gimnastyczny. Strój, który nie powinien krępować ruchów i będzie wygodny oraz dobrze dopasowany do ciała. Gimnastykę trenuje się głównie na boso, jednak można używać baletki sportowe lub butów gimnastycznych. Buty do baletu zapewnią odpowiednią przyczepność i amortyzację podczas wykonywania ćwiczeń. Trenując te dyscypliny, wzmocnimy całe ciało, uelastycznimy je i poprawimy postawę. Treningi rozwijają sprawność fizyczną, świadomość własnego ciała i zwiększają siłę mięśni. Gimnastyka zarówno sportowa, jak i artystyczna to bardzo widowiskowe i wymagające sporty.

Powered by Comarch e-Sklep ®