0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 206
Sortuj według
Strona 1 z 6 1 2 3
Strona 1 z 6 1 2 3

Akcesoria do skatingu

Skating to wyczynowa jazda na łyżworolkach, wrotkach, deskorolce lub łyżwach – bardzo wymagająca dyscyplina sportu, ale też bardzo satysfakcjonująca, bo pozwala rozwijać mięśnie całego ciała, ćwiczyć zwinność i koordynację ruchową. W sklepie SportBazar.pl znajdziesz doskonałej jakości akcesoria do skatingu, dzięki którym każda godzina spędzona na rolkach będzie udana, a po treningu będziesz mieć satysfakcję dobrze wykorzystanego czasu.

Sprzęt do skatingu – rodzaje

Uprawianie skatingu wiąże się nierozerwalnie z koniecznością posiadania odpowiednich akcesoriów i nie chodzi tutaj tylko o sam rodzaj, ale też jakość, jaką ma sprzęt do skatingu.
  • Łyżworolki i łyżwy – ewolucje na łyżworolkach lub łyżwach są bardzo trudne, bo od jeżdżącego wymaga się doskonałej zwrotności oraz utrzymania równowagi. Tylko dobry sprzęt jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo w czasie treningu oraz oszczędność, bo jednak trzeba pamiętać, że ten sprzęt do skatingu ulega systematycznemu zużyciu w czasie jazdy. W sprzedaży jest kilka rodzajów łyżew i łyżworolek, ale nie każde będą się nadawały do skatingu. W tej dyscyplinie wykorzystuje się wyłącznie łyżwy i łyżworolki agresywne – służące do wyczynowej jazdy, natomiast zastosowania nie mają rozwiązania rekreacyjne.
  • Wrotki – do skatingu należy wybrać wrotki z niezbyt wysokimi butami oraz z bardzo twardymi kółkami. Takie wrotki mają z reguły sportowy charakter, dzięki czemu są wyjątkowo zwrotne i szybkie.
  • Hulajnogi – w skatingu zastosowanie mają wyłącznie wyczynowe hulajnogi umożliwiające wykonywanie różnego rodzaju trików oraz ewolucji. Takie hulajnogi muszą być wykonane z doskonałej jakości materiałów o wysokim poziomie twardości oraz z metalowym rdzeniem koła.
  • Deskorolki – w przypadku deskorolek niezwykle ważne są nie tylko odpowiednio twarde i właściwie wyprofilowane blaty, ale też dobrej jakości łożyska. Im większy wskaźnik symbolu ABEC mają dane łożyska, tym lepiej. Najlepszym rozwiązaniem byłyby łożyska ABEC9.
  • Ochraniacze i kaski – to niezbędne elementy, o których nigdy nie wolno zapominać. Solidny kask to podstawa bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym skaterem, natomiast ochraniacze stosuje się zwykle w początkowych etapach nauki.
  • Dodatkowe kółka – z uwagi na fakt, że kółka deskorolek i wrotek bardzo szybko ścierają się przy agresywnej jeździe, konieczne jest ich systematyczne wymienianie i wymieniać należy zawsze na takie, w jakie fabrycznie wyposażono rolki.

Jak ocenić jakość akcesoriów do skatingu

Przede wszystkim warto sprawdzić certyfikaty. Markowy sprzęt od znanych sprzedawców prawie zawsze jest wyprodukowany z zastosowaniem doskonałej jakości elementów, natomiast ten „no name” może pozostawiać wiele do życzenia. W przypadku deskorolek dobrym wyznacznikiem jakości jest też szorstkość gripu – im bardziej szorstki, tym co prawda szybciej niszczy buty, ale z drugiej strony wolniej się wyciera. Gdy wybierzesz łyżworolki, warto stawiać na masywniejsze rozwiązania. Im bardziej zabudowane będą łyżworolki, tym większe obciążenia wytrzymają.

Powered by Comarch e-Sklep ®