0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Rozmiar butów:

Liczba produktów: 1424
puma
Puma to jedna z topowych marek produkujących odzież i akcesoria sportowe. Historia marki sięga roku 1924 oraz braci Dasslerów znanych już z historii marki adidas. Z czasem bracia rozstali się, tworząc dwie marki – wspomnianą markę adidas oraz markę Puma. W sklepie sportowym sportbazar.pl znajdziesz odzież i obuwie Puma, w tym bestsellerowe modele bawełnianych spodni dresowych czy kolorowe sneakersy.
Sortuj według
Strona 1 z 40 1 2 3
Strona 1 z 40 1 2 3

Jak powstała marka Puma

Puma to jedna z największych światowych marek produkujących odzież Puma i akcesoria sportowe. Firmę w 1924 roku założyli dwaj bracia Rudolf i Adolf „ Adi” Dasslerowie. Ich fabryka wyspecjalizowała się w tworzeniu niezwykle wytrzymałych butów dla żołnierzy. Przełomowym momentem były igrzyska organizowane w Berlinie. Bracia wyprodukowali wówczas świetne sportowe buty dla niemieckich oraz amerykańskich zawodników olimpijskich.

Pomimo wielkiego sukcesu w 1948 roku bracia rozstali się. Adolf odszedł i stał się właścicielem konkurencyjnej sportowej marki adidas. Rudolf natomiast postanowił zostać w fabryce i kontynuować jej rozwój. Jego smykałka do biznesu i marketingu sprawiła, że w krótkim czasie firma stałą się sportowym imperium, które postanowił nazwać Puma. Kilka lat później powstało rozpoznawalne na całym świecie logo, czyli napis wraz pumą przygotowującą się do skoku.

Dzięki temu, że bracia Dasslerowie nieustannie ze sobą rywalizowali, zyskaliśmy dwóch producentów oferujących wysokiej jakości produkty odzież i akcesoria sportowe. Wprowadzenie coraz nowszych technologii i udoskonalanie produktów przyczyniło się do tego, że obecnie mamy szeroki wybór produktów dostosowanych do różnych dyscyplin sportowych, płci i klimatu.

Puma - specjaliści od butów piłkarskich

Puma od kilkudziesięciu lat cały czas wprowadza na rynek rzeczy, przy produkcji których zostały wykorzystane najnowsze technologie. W ofercie marki znajdziemy szeroką gamę odzieży Puma, obuwie oraz akcesoria sportowe, takie jak torby, plecaki, ochraniacze, piłki nożne czy rękawice bramkarskie.

Marka swoje pierwsze sukcesy odniosła jednak dzięki wyjątkowym butom piłkarskim. Pierwszy profesjonalny model korków do gry w piłkę nożną powstał w 1948 roku i był znany pod nazwą Super Atom. Buty zostały bardzo dobrze przyjęte przez zawodowych graczy nie tylko w Niemczech, ale również w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Popularność butów Puma od początku szerzyli słynni sportowcy. W 1960 Amin Hary w butach Pumy zdobył złoto w biegu na 100 m na igrzyskach olimpijskich, a w 1970 Pele w słynnych czarnych korkach walczył na Mistrzostwach Świata w Meksyku. Od tego czasu każdy mały chłopiec chciał posiadać swoją parę butów piłkarskich tej marki.

Puma jest również jednym ze stałych technicznych sponsorów piłki klubowej. Stroje meczowe z logo można zobaczyć wśród kilkudziesięciu zespołów piłkarzy m.in. z angielskiej Premier League, niemieckiej Bundesligi czy francuskiej Ligue 1. Natomiastlanki Puma przetestowali i chwalili Euzebio, Maradona, Johan Cruyff czy Nikolas Anelka.

Odzież Puma – niemiecka jakość i precyzja

Doświadczenie Pumy w produkcji sportowej odzieży i obuwia przekłada się na jakość i trwałość wszystkich produktów. Obecnie firma zatrudnia około 2,3 tysiąca osób i jest jednym z trzech największych gigantów w branży sportowej. Niemiecka jakość i dbałość o każdy szczegół widoczne są w świetnie wykonanych piłkarskich i biegowych modelach butów sportowych, znakomitej jakości koszulkach, bluzach czy dresach.

Wprowadzanie nowych tkanin i technologii przekłada się na coraz lepsze produkty, którzy cały czas zyskują coraz większe grono fanów. Ubrania wybierane są przez miłośników nie tylko piłki nożnej, ale również fitnessu, profesjonalnych biegaczy i fanów miejskiej mody casualowej. Z logo Puma możemy oprócz sportowych ubrań kupić designerską czapkę, portfel czy plecak. Kolejną odpowiedzią na pytanie o popularność marki jest cena produktów. Otóż w porównaniu do produktów konkurujących z nią marek, w tym adidas czy Nike, Puma oferuje produkty w stosunkowo dobrej cenie. Z pewnością za bawełniane spodnie dresowe marki Puma zapłacisz nieco mniej niż za podobne spodnie od adidas czy Nike.

Sklep Puma, czyli gdzie można kupić produkty marki Puma

Produkty Puma są na tyle znane, że obecnie można je dostać w niemal każdym sklepie o profilu sportowym - od sklepów internetowych, przez małe stacjonarne prywatne sklepiki sportowe, aż po wielkie sieciówki jak Martes czy 50style. Sklep Puma sportbazar.pl oferuje ponad 600 artykułów tej marki. W dużej mierze są to buty do piłki nożnej oraz odzież i akcesoria dla piłkarzy, ale ⅔ stanowi odzież Puma, obuwie i akcesoria sportowe przeznaczone dla każdego. Wśród nich tak lubiane przez klientów szare spodnie dresowe czy skarpetki. Sklep Puma sportbazar.pl przyciąga zatem klientów o różnych preferencjach sportowych.

Powered by Comarch e-Sklep ®