0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN
Liczba produktów: 19
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Boks – aktywność nie tylko dla niegrzecznych chłopców

W świecie krąży wiele mitów na temat tej dyscypliny, tymczasem jest to jeden z najstarszych sportów, którego tradycja sięga już czasów starożytnych. Bardzo często towarzyszy mu stereotypowe wierzenie, że boks to typowo męski sport. Nic bardziej mylnego! To doskonała forma aktywności dla każdego, bez względu na wiek czy płeć.

Profity płynące z treningu bokserskiego są liczne. Kształtuje on ciało i charakter. Stosowanie urozmaiconych technik przekłada się na równomierny rozwój wszystkich partii ciała, dodatkowo poprawia ogólną wytrzymałość i prawidłową postawę. Zajęcia pięściarskie wspomagają koncentrację, rozwijają koordynację psychoruchową, refleks i spostrzegawczość. To także znakomity sposób na rozładownie stresu i tłumionych, negatywnych emocji. Walki bokserskie uczą nie tylko cierpliwości i pokory, ale i szacunku względem siebie, swojego ciała, a przede wszystkim względem rywala. Umiejętność skutecznej obrony przekłada się natomiast na ogólną pewność siebie.

Boks jest sportem, który z powodzeniem może zastąpić tradycyjny trening na siłowni. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na ćwiczenia pod okiem profesjonalnego trenera, alternatywą jest wówczas trening w domu. Naprzeciw potrzebom zawodników o różnym poziomie zaawansowania wychodzi marka PROfight, która oferuje wysokiej jakości artykuły do boksu PROfight w atrakcyjnych cenach.

Zacznij od wyboru rękawic bokserskich PROfight – artykuły do boksu PROfight

W boksie liczy się perfekcyjnie zadany cios. Składa się na niego nie tylko właściwa technika czy też ogólna kondycja zawodnika. Należy również zadbać o sprzęt – ten używany podczas treningu jak i samej walki. Jego podstawą są dobrej jakości rękawice bokserskie. Wykonane z wytrzymałych materiałów, idealnie wyprofilowane, wypełnione pianką amortyzującą siłę uderzenia, mają za zadanie minimalizować ryzyko powstawania urazów dłoni, a w szczególności nadgarstka.

Pierwszym kryterium ich wyboru jest materiał, z którego zostały wyprodukowane. W ofercie PROfightznajdują się modele rękawic bokserskich PROfight wykonane zarówno ze skóry naturalnej jak i syntetycznej. Te pierwsze, choć droższe, są trwalsze, a dzięki swej „naturalności” zapewniają lepszą oddychalność. Dla osób początkujących lub trenujących rzadziej, rękawice z tworzywa syntetycznego są jednak jak najbardziej wystarczające. Drugim parametrem branym pod uwagę przy wyborze jest waga wyrażona w uncjach (oz), która odnosi się do wagi boksera. Rękawice do boksu 6-8 oz zalecane są osobom o małych dłoniach (kobietom lub dzieciom), 10-12 oz to modele zalecane na treningi, natomiast 14-20 oz są to rękawice typowo sparingowe. Wybierając model dla siebie zwrócić należy też uwagę na sposób zapięcia. Rękawice mogą być wiązane lub zapinane na rzepy. Jako ich uzupełnienie polecamy bandaż PROfight, który skutecznie uszczelni dłoń w rękawicy.

Chroń głowę – wybierz kask bokserski PROfight

Kask to podstawowy typ ochraniacza występujący we wszystkich sztukach walki. Ma on za zadanie ochronę łuków brwiowych, czoła i szczęki przed urazami. Zewnętrza warstwa kasków bokserskich to najczęściej skóra naturalna, choć popularna jest też syntetyczna, wypełnienie zaś stanowi głównie polipropylen. Dobierając właściwy kask, należy zwrócić uwagę na zapięcie (paski, rzepy) oraz sposób regulacji. To niezwykle ważne, by dobrze przylegał do głowy oraz posiadał piankę do dobrych właściwościach amortyzujących, np. Airtec luub Super Eva. Oferowane przez nas modele kasków dla bokserów Profight dodatkowo chronią najbardziej narażone na kontuzje części twarzy: kości policzkowe i podbródek.

Szlifuj dynamikę swojego ruchu z gruszką bokserską PROfight

Na rynku artykułów do boksu PROfight znajdują się liczne przyrządy do samodzielnego treningu. Jednym z nich jest gruszka bokserska. Jest to najmniejszy, bokserski worek treningowy. Wykonana jest najczęściej ze skóry naturalnej, syntetycznej lub winylu i wypełniony powietrzem, gumą lub ścinkami. Umieszcza się ją na linkach, na specjalnym statywie lub platformie. To element treningowy przeznaczony zarówno dla profesjonalistów jak i tych na początku swojej przygody z boksem, poprawia technikę wyprowadzania ciosu, poruszania się w trakcie starcia. To znakomity przyrząd, który zwiększa szybkość, refleks, zwinność i wytrzymałość. W naszej ofercie znajdują się gruszki bokserskie Profight, tzw. gruszki refleksówki. Pozorują one atak przeciwnika, wykształcają nawyki wykorzystywane podczas walk – uczą uników i wyrabiają wyczucie dystansu od rywala. Przymocowuje się je do podłogi i sufitu za pomocą specjalnych gum z hakami.

PROfit sklep – gdzie kupić artykuły do boksu PROfight

Właścicielem marki PROfight jest firma Marba-Sport, która sprzedaje produkty sygnowane logo PROfight w PROfight sklepie sportbazar. Można jednak nabyć je również u partnerów firmy.

Powered by Comarch e-Sklep ®