0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Producent:

Liczba produktów: 56
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Kijki turystyczne

Chodzenie z kijkami stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Kijki dosłownie podbiły świat. Kijki turystyczne są wykorzystywane głównie do nordic walking, czyli chodzenia z kijkami. Ta forma aktywności jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Z kijkami mogą chodzić kobiety w ciąży, młode mamy, a nawet osoby starsze.

Kijki turystyczne – dlaczego warto je kupić

Podczas chodzenia z kijkami angażujemy do pracy prawie 90% wszystkich mięśni ciała. Mimo że trening nie jest bardzo wymagający i intensywny, kijki turystyczne pozwalają nam lepiej wykorzystać czas. Chodzenie z kijkami jest zdecydowanie bardziej efektywne niż zwyczajny spacer czy nawet trucht. Kijki pozwalają aktywować górną część ciała – mięśnie brzucha, rąk i pleców, co wpływa na ich wzmocnienie i wyrzeźbienie. Dodatkowo wspieranie się kijkami odciąża kręgosłup i dolne kończyny, więc taka forma aktywności jest doskonała dla osób, które nie chcą nadwyrężać kręgosłupa, kolan i kostek. Dodatkowo kijki pozwalają też ćwiczyć utrzymanie wyprostowanych pleców, co sprzyja nie tylko zdrowiu kręgosłupa, ale też wyglądowi sylwetki.

Kije turystyczne – jakie wybrać

Na rynku jest wiele różnego rodzaju kijków. Jedne kije turystyczne drugim nierówne, więc tutaj trzeba przede wszystkim określić swoje cele oraz swój budżet. Droższe kije turystyczne będą bardziej funkcjonalne, więc jeśli planujesz dłuższą przygodę z kijkami, z pewnością nie warto oszczędzać na ich zakupie. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest zrozumienie, że kije turystyczne występują w dwóch zasadniczych wersjach – jako kije trekkingowe i przeznaczone typowo do nordic walking. W tym przypadku wybór jest podyktowany miejscem, w jakim chcesz używać kijków. Do chodzenia po górach potrzebujesz kijów trekkingowych, natomiast na płaskim terenie wystarczą kijki turystyczne do nordic walking. Te pierwsze powinny być zdecydowanie wytrzymalsze – najlepiej wyprodukowane z włókien węglowych. Dobrze byłoby też, żeby średnica rurki była dość duża, a końcówki kijków wykonane z materiałów, które są odporne na ścieranie.

Tradycyjne kijki stosowane na płaskim terenie najczęściej są wykonane z aluminium. Ten materiał jest mniej wytrzymały od włókien węglowych, ale w tym zastosowaniu całkowicie wystarczający. Podczas wyboru kijków zwróć uwagę na to, czy konkretny model ma wymienne końcówki. Wymiana końcówek będzie konieczna czasami nawet w przypadku kijków chodzenia po mniej wymagających terenie.

Kijki do chodzenia – jak ich używać

Trening z kijkami jest stosunkowo prosty, ale w tym przypadku konieczne jest opanowanie odpowiedniej techniki. Z kijkami nie chodzimy w sposób przypadkowy. Najlepiej byłoby skorzystać z profesjonalnego instruktażu, który pomoże Ci przyswoić podstawy. Oczywiście nie musisz w tym celu kontaktować się z instruktorem – wystarczy poczytać o technice chodzenia w internecie albo obejrzeć film instruktażowy. W skrócie kijki do chodzenia wykorzystujemy w taki sposób, by ciągnąć je za sobą w momencie wykonywania kroków, a następnie wbijać je w podłoże i odpychać się nimi od podłoża. Kijki do chodzenia mają specjalne rękawice, więc nie trzeba się obawiać, że wyślizgną się z dłoni.

Powered by Comarch e-Sklep ®