0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 130
Sortuj według
Strona 1 z 4 1 2 3
Strona 1 z 4 1 2 3

Gry na WF. Umil dzieciom czas

Wyposażenie sali gimnastycznej w szkołach to ważna kwestia, której nie wolno zaniedbać. Przed zakupem warto przemyśleć, jakie akcesoria do ćwiczeń na WF są niezbędne do wykonywania podstawowych zadań, które najczęściej pojawiają się na lekcjach wychowania fizycznego. Korzystając z odpowiedniego sprzętu, dzieci chętniej będą podejmować wszelkie aktywności fizyczne.

Gry do świetlicy dla znudzonych uczniów

Dzieci bywają kapryśne. Musisz więc zadbać o różnorodność, żeby nigdy się nie nudziły na zajęciach i zawsze z własnej woli wykonywały zadania. Możesz uatrakcyjnić aktywność np. poprzez grupowe zabawy, w których dzieci będą ze sobą rywalizować w drużynach. Zdrowa rywalizacja pobudzi je do działania. Podział dzieci ułatwią różnokolorowe szarfy. Dobrym pomysłem są również szachy i inne planszowe gry do świetlicy.

Jeśli masz możliwość przeprowadzenia ćwiczeń na zewnątrz, zaopatrz się w ringo. Kółko do ćwiczeń jest przeznaczone przede wszystkim do rzutów w dal. Może również posłużyć jako pomoc w ćwiczeniu celności. Ringo są wykorzystywane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych np. przy zabawach z pupilem.

Gry na WF — rywalizacja graczy na świeżym powietrzu

Szukasz alternatywy dla aktywnych ćwiczeń na zewnątrz Przejrzyj ofertę ogrodowych gier na WF dostępnych w internetowym sklepie sportowym sportbazar.pl. Klasyczne domino a może skandynawska gra strategiczna Zaplanuj miły czas na świeżym powietrzu. Granie w planszówki może być jeszcze ciekawsze w otoczeniu zieleni. Dodatkowo odpowiednie dotlenienie podczas rozgrywki zapewni graczom lepsze samopoczucie.

Piłka w wielu odsłonach

Sport przede wszystkim kojarzy się z piłką. Dla najmłodszych sportowców proponujemy najróżniejsze piłeczki, które urozmaicą grupowe treningi. Piłeczki do masażu z gumowymi kolcami rozwiną czucie sensoryczne dziecka. Nierówny kształt piłki pobudza zakończenia nerwowe, rozwijając zmysł dotyku.

Na lekcjach WF pojawiają się zadania rzutu na odległość. Do tej dyscypliny służy piłka palantowa. Wyróżnia się dwie masy: 80 g przeznaczona dla dzieci w wieku 10-11 lat oraz 150 g dla 12-13 latków. W ćwiczeniach na rzut, dopuszczalne jest też użycie piłki softbolowej. Jest ona lżejsza i wykonana z miękkiego materiału, więc ułatwi trening najmłodszym sportowcom. Zdecydowanie poleca się ją również do ujędrniania mięśni podczas ćwiczeń pilates.

Warto też zwrócić uwagę czy urządzenia do ćwiczeń są dostosowane do grupy wiekowej. Młodsze dzieci przez brak wypracowanego wyczucia, są narażone na kontuzje. Dobrym rozwiązaniem są lekkie akcesoria jak np. soft-piłka piankowa. Dzięki miękkiemu materiałowi, z którego jest wykonana, nie wybije szyby i będzie bezpieczna dla użytkowników. Dostępna jest w różnych kolorach i rozmiarach, więc możesz dostosować ją do aktywności albo wieku swoich podopiecznych.

Skompletuj szkolny sprzęt sportowy na sportbazar.pl!

Powered by Comarch e-Sklep ®