0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 38
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Go camping!

Każdego roku z niecierpliwością czekamy na ziemniaki i kiełbaski z ogniska, śpiewanie przy ognisku z przyjaciółmi i rodziną przy akompaniamencie gitary, grę w karty na materacu, wspólne posiłki w menażkach na kocu piknikowym, wylegiwania się w hamaku, spływy kajakowe, grę w badmintona i te romantyczne wieczory na łonie natury... i podudki w namiocie, w miękkim śpiworze, przy odgłosach ptactwa. Łapka w górę, jeśli i do Was przemawia taki wakacyjny scenariusz. Biwakowanie pozwala się nam wyciszyć, poznać nowe zakątki oraz uwolnić od negatywnych bodźców i bezsensownych pochłaniaczy czasu. Gwarantuje zarówno izolację od skupisk ludzkich, jak i kontakt z naturą w najpiękniejszej, bezpośredniej formie. To wszystko sprzyja przemyśleniom i powstawaniu najlepszych pomysłów. Pokochaj camping i skompletuj rzeczy potrzebne na wakacje pod churką. Asortyment campingowy oczywiście czeka na Ciebie w pogotowiu na www.sportbazar.pl.

Aaaa..., kotki dwa. Śpiwory, czyli niezbędnnik każdego miłośnika biwakowania

Wbrew pozorom wybór śpiwora turystycznego nie jest łatwy – jeśli poszukujesz najlepszego dla swoich potrzeb śpiwora, na pewno na sportbazar.pl znajdziesz coś dla siebie. Inaczej dobiera się śpiwór do noclegów w zimie, inny do użytku jesienią – w schronisku czy w namiocie – w każdych okolicznościach kryteria wyboru są odrobinę inne. Śpiwory mają sporo rodzajów i parametrów, o których musimy pamiętać podczas zakupu. Jak kupić śpiwór idealny Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Rodzaje śpiworów turystycznych – śpiwory mumie, kołdry, śpiwory dla dzieci...

Podstawową sprawą jest oczywiście budowa naszego śpiwora. Do wyboru mamy śpiwory mumie oraz śpiwory kołdry. Inaczej dobieramy śpiwory dla dzieci i dla dorosłych, a jeśli chodzi o porę roku, znajdziemy śpiwory letnie, zimowe, trzysezonowe... Wszystko dobrane do naszych wymagań.

Najczęściej spotykanym modelem jest zdecydowanie śpiwór mumia – ten model pozwala wysoko zapiąć zamek, ochraniając szyję i głowę dzięki specjalnemu kapturowi. Tego typu rozwiązanie zapewnia o wiele mniejszą utratę ciepła niż w wypadku modelu typu kołdra.

Oczywiście niezwykle ważny jest rodzaj materiału, z którego wykonany jest nasz śpiwór – musi on być jednocześnie lekki, by można było z nim swobodnie podróżować, ale także wytrzymały, zapewniający ciepło i wodoodporny. Rodzaje wypełnień są różne – wiele z nich to nowoczesne rozwiązania, które sprawdzą się również w zimie, kiedy zapewnienie turyście ciepła jest szczególnie ważne.

Jaki wybrać?

Podczas zakupu śpiwora turystycznego musimy wziąć pod uwagę nie tylko okoliczności, w których będziemy z niego korzystać, ale także wymiary – tak by był on dostosowany do użytkownika. Wiele modeli posiada regulacje, dzięki czemu mogą korzystać z nich osoby o różnym wzroście. Ma to szczególne znaczenie, gdy poszukujemy śpiworu dla dziecka. W ten sposób możemy mieć nadzieję, że zakupiony produkt posłuży nam dłużej niż jeden sezon.

Istotne są warunki, w jakich ma sprawdzić się śpiwór – jego termika, wypełnienie muszą być dostosowane do okoliczności, w których będziemy z niego korzystać. Odpowiedno zabezpieczony zamek, specjalne patki – wszystko to ma wpływ na komfort cieplny, który jest niezbędny podczas każdej wycieczki. Kiedy chcemy kupić śpiwór uniwersalny, najlepszym wyborem będą modele trzysezonowe, które przydadzą się nam znacznie częściej niż te przeznaczone jedynie na lato.

Dodatkowe cechy śpiworów turystycznych, na które warto zwrócić uwagę

Wspomnieliśmy już, że niezwykle użyteczna jest niska waga śpiwora, która umożliwia swodobną podróż. Dość ważną cechą po długiej podróży jest także możliwość prania śpiwora w pralce, co przyda się po jego zabrudzeniu i po podróży, by odświeżyć przedmiot.

Niezbędne jest także opakowanie śpiwora – zazwyczaj są to specjalne worki, niekiedy jednak umożliwiające skompresowanie naszego śpiwora, dzięki czemu zajmuje jeszcze mniej miejsca. Niektóre śpiwory turystyczne można ze sobą łączyć zamkiem – to przydatne rozwiązanie dla podróżujących razem rodzin – dzięki temu można zyskać także większy komfort cieplny. Jeśli szukasz śpiwora idealnego koniecznie zajrzyj do oferty naszego internetowego sklepu sportowego sportbazar.pl – śpiwory mumie, koperty, letnie, trzysezonowe, śpiwory dla dzieci – każdy znajdzie coś dobranego do swoich potrzeb.

Powered by Comarch e-Sklep ®