0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 32
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Hamak ogrodowy – nie ma jak relaks

Wyobraź sobie, że lest lato, delikatnie bujasz się w hamaku, co z minuty na minutę coraz bardziej Cię odpręża i uspokaja. Dokoła otacza Cię roślinność – stare dęby, brzozy i wierzby, na gałęziach których siedzi i ćwierka ptactwo oraz świeżo przystrzyżona trawa i kwiaty tworzące misternie zaplanowane kompozycje w rabatach. Zapach tych ostatnich jest tak zniewalający, że nie tylko Ty nie możesz się mu oprzeć, ale i róźnobarwne motyle, które jeszcze bardziej ubogacają ten krajobraz, przysiadając na roślinach. Początkowo zatapiasz się z lampką wina w ulubionej lekturze i nastrojowych dźwiękach płynących ze Spotify, ale potem odpywasz w drzemkę. W hamaku możesz również medytować, kontemplować lub cieszyć się chwilą z ulubioną osobą. Hamak ogrodowy to najprostszy sposób, by w ciepły dzień odprężyć się na świeżym powietrzu. Co ważne, hamak nadaje się nie tylko do ustawienia w zielonym otoczeniu. Warto zlaleźć dla niego miejsce w domu, na tarasie czy balkonie. Hamak może stanowić doskonały element dekoracyjny. Każdego, kogo zasila takie wyobrażenie wypoczynku powinien czym prędzej zaopatrzyć się w hamak ogrodowy lub koc piknikowy.

Hamak – rodzaje

Hamaki można klasyfikować na wiele spospobów, np. według materiału wykonania, sposobu montażu, "ładowności" (czyli ilości osób, które jest w stanie pomieścić) czy kraju pochodzenia. Modeli hamaków jest bardzo wiele – mogą mieć najróżniejszą formę, mogą być wykonane z różnych tworzyw czy mieć różne metody mocowania. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy od naszych potrzeb – czy ma to być hamak dla nas, dla dzieci, a może dla kilku osób jednocześnie, a może wcale nie chcemy się z nim bujać tylko spać podczas wyprawy survivalowej. Nam najbliżej do podzielenia hamaków według konstrukcji, co poniekąd ma również wpływ na przeznaczenie. W sklepie turystycznym sportbazar.pl znajdziesz:

  • hamak ogrodowy tradycyjny, czyli rodzaj hamaka skonstruowanego z siatki lub materiału oraz lin po obu stronach i zaczepu. Brak dwóch rosnących w bliskiej odległości drzew wcale nie wyklucza możliwości zamontowania hamaka, można go bowiem na przykład powiesić na stelażu.
  • hamak boho bocianie gniazo, inaczej fotel huśtawka, czyli rodzaj huśtawki z oparciem wykonany z grubej plecionki mocowany pionowo, nie jak tradycyjne hamaki poziomo. Fotel bocianie gniazdo wyspępuje w opcji z lub bez poduszek. Plecionka i frędzle czynią z niego idealny dodatek do wnętrz, ogrodów zimowych czy altan w stylu boho. To także idealny hamak na balkon czy taras.
  • hamak z moskitierą, turystyczny to rodzaj hamaka, który jest używany w turystyce pieszej, rowerowej oraz przez surviwalowców, to produkt dla kogoś, kto czuje szczególną potrzebę bliskości z naturą. Hamak jest przeznaczony do montażu w lesie lub na skraju lasu między drzewami. Specjalna siatka chroni przed owadami.

Tradycyjny hamak ogrodowy, hamak boho huśtawka, hamak z moskitierą – jest w czym wybierać

Klasyczny hamak ogrodowy przywiązujemy do drzew lub umieszczamy w dostosowanym do tego celu stelażu – są bardzo wygodne, a zawdzięczamy je Krzysztofowi Kolumbowi, który zauważył je u mieszkańców Ameryki Południowej. Z kolei hamak na balkon z poprzeczkami naciągającymi materiał są niższe, dzięki czemu pozwalają obeserwować cały otaczający nas krajobraz, jednak nie są polecane dla dzieci, ponieważ łatwo stracić na nich równowagę.

Dla osób preferujących siedzenie zamiast leżenia poleca się hamak boho w formie fotela przypominającego huśtawkę. Do korzystania z nich wystarczy jedna mocna gałąź lub hak pod sufitem.

Hamak z moskitierą, turystyczny to natomiast rozwiązanie dla osób przepadających za noclegiem na świeżym powietrzu – modele wyposażone w tarp (czyli płachtę rozwieszaną nad nim) lub moskitierę ochronią nas przed warunkami atmosferycznymi, komarami czy zimnem.

Czym sugerować się, wybierając hamak na balkon czy hamak ogrodowy

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to, gdzie zamierzamy nasz hamak umieścić – czy znajdą się dwa pobliskie, mocne drzewa, a może musimy postawić na hamak ogrodowy ze stelażem. Duże znaczenie ma także rozmiar hamaka – inne modele kupimy dla dzieci, a inne dla osób dorosłych. Znajdziemy hamaki zarówno dla niemowląt, jak i takie, w których jednocześnie wypoczywać może cała rodzina.

Warto zwrócić więc uwagę na dostępne obciążenie hamaka, ale także na materiał, z którego będzie on wykonany. Musi być możliwie jak najbardziej mocny, wygodny (jeśli wbija się w ciało już po chwili odczujesz dyskomfort), a także odporny na czynniki atmosferyczne – nie zawsze przed deszczem mamy możliwość demontażu hamaka. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – na pewno uda Wam się znaleźć coś dla siebie.

Powered by Comarch e-Sklep ®