0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 399
Sortuj według
Strona 1 z 12 1 2 3
Strona 1 z 12 1 2 3

Sporty rakietowe – dobierz dyscyplinę odpowiednią dla siebie

Tenis jest sportem, który dzieli się na wiele odmian i dyscyplin, jednak zazwyczaj kiedy o nim mówimy, mamy na myśli tenis ziemny lub stołowy. Oba są wartymi uwagi sportami i mają swoich wiernych fanów. Jeśli chcemy zacząć swoją przygodę z tenisem pierwszym krokiem będzie wybór jego odmiany, którą chcemy uprawiać – może zainteresujemy się squashem Miłośnikom rekreacji oraz sielskiego wypoczynku polecamy badmintona. Każdy z tych sportów ma wiele zalet.

Tenis ziemny – nie tylko dla wyższych sfer. Wystarczy podstawowy sprzęt do tenisa

Jeszcze do niedawna tenis ziemny był dyscypliną zarezerwowaną dla najbogatszych. Obecnie jest polecany każdemu, a turnieje tenisa ziemnego cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Grać musimy oczywiście na korcie, a oprócz tego potrzebny nam będzie przynajmniej podstawowy sprzęt tenisowy. Rakieta, wygodny strój, piłki no i przeciwnik to wszystko, co niezbędne do rozegrania meczu.

Rakieta to, bez względu na odmianę, najważniejszy sprzęt do tenisa – to nią uderzamy w piłkę, dbając o to, by uderzyła o podłoże po stronie przeciwnika – dzięki temu zdobywamy punkty. Jej właściwe dobranie jest niezwykle istotne – musi być odpowiednio wyważona, dopasowana do dłoni i umiejętności gracza. Tylko wtedy rozgrywka dostarczy nam nie tylko satysfakcji z wygranej, ale będzie także komfortowa. Idealną rakietę tenisową znajdziesz na Sportbazar.pl.

Tenis stołowy – przyda się refleks i odpowiedni sprzęt tenisowy

Tenis stołowy to sport dla osób w każdym wieku, trzeba jednak pamiętać, że jest on bardzo dynamiczny, przez co wymaga szybkiej reakcji. Do jego uprawiania również potrzeba nam niewiele – niezbędny jest stół do tenisa stołowego, znacznie mniejsza niż w tenisie ziemnym rakietka, piłka i wygodny strój. Mało tego – w tenisa stołowego możemy grać nawet bez przeciwnika, ale tylko pod warunkiem że posiadamy kompaktowy, składany stół. Wtedy złożona połowa może służyć nam za partnera do gry, co pozwala na trening nawet wtedy, kiedy nie mamy z kim zagrać. Jeśli jednak mamy przeciwnika, celem gry również jest umieszczenie piłeczki na podłożu, w tym wypadku blacie, po stronie przeciwnika i zdobywanie przez to punktów. Kiedy planujemy rozpocząć trenowanie tego sportu, szczególnie istotna jest wspomniana już rakietka – prostsza dla początkujących, dla zaawansowanych wyposażona znacznie lepiej i umożliwiająca uderzenia z większą precyzją.

Squash – tenis inaczej

Dla osób, które pragną czegoś innego niż klasyczne odmiany tenisa , poleca się grę w squasha. W dużym skrócie polega ona na odbijaniu piłki rakietą od ściany – celem gry jest uniemożliwienie odbicia jej przez przeciwnika. To bardzo męczący i trudny sport, jeśli jednak zdecydujemy się zacząć swoją przygodę ze squashem, niezbędna będzie specjalna rakieta, od której w dużej mierze zależy nie tylko wygrana, ale także komfort gry. Mecze odbywają się na specjalnych kortach, a oprócz rakiety i piłki potrzebny nam będzie oczywiście wygodny strój – przewiewna odzież i wygodne buty to podstawa, tym bardziej że musimy być nastawieni na spore zmęczenie.

Warto spróbować tej odmiany tenisa – różni się ona od znanych nam dyscyplin, a przy tym z pewnością dostarczy nam sporej dawki adrenaliny. Wzrośnie także nasza kondycja fizyczna – sprawdźcie sami i już dziś wybierzcie swój wymarzony, najwyższej jakości sprzęt do tenisa. Sprawi on, że uprawianie sportu sprawi wam jeszcze więcej radości.

Badminton – sentymentalny powrót do lat 90.

Początki badmintona sięgają sięgają dawnych cywilizacji azteckich i chińskich, jednak gra znana nam dzisiaj, czyli odbijanie rakietką lotki wykonanej z korka i piór rozegrała się najprawdopodobniej po raz pierwszy w drugiej połowie XIX wieku. W 1992 roku na stałe włączono badmintona do Igrzysk Olimpijskich. W właśnie w tym dziesięcioleciu przeżywał największy rozkwit w Polsce. Ośrodki wypoczynkowe, campingi, ortalionowe dresy, klapki kubota, a po rozgrywce łyk czerwonej oranżady. Tak, to wszystko towarzyszyło wówczas grze w badmintona, który zresztą w tym okresie zwano też kometką. Obecnie badminton wraca do łask.

Speedminton, czyli szybki badminton

Speedminton to sport rakietowy łączący tenis, badmintona i squasha. Gra toczy się bez siatki z użyciem nowatorskich lotek (tzw. speederów) oraz rakiet. Zarówno rakiety, jak i lotki są cieższe niż do gry w badmintona, co umożliwia grę nawet w wyjątkowo wietrzny dzień lub np. na plaży, a do tego gra jest szybszqa, dzięki czemu spala się mnóstwo kalorii. Pierwsze pokazowe zawody w Polsce odbyły się w Kielcach w 2008 roku na Targach Sportu. Pierwszym mistrzem tej dyscypliny został wówczas Michał Matachowski.

Powered by Comarch e-Sklep ®