0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 162
Sortuj według
Strona 1 z 5 1 2 3
Strona 1 z 5 1 2 3

Rower – dobry sposób na aktywny start

Wiele mówi się o aktywnym trybie życia i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, w ruchu, zamiast ciągłego przesiadywania przed telewizorem. Ciężko się jednak do tego zmotywować – na pewno nie warto rzucać się od razu na głęboką wodę i wyczynowe upawianie sportu, bo zdecydowanie dobrym pomysłem na początek są rowery. Pewnie większość z nas miała z nimi do czynienia – rowery dziecięce> to często jedne z pierwszych zabawek zachęcających najmłodszych do zdrowego trybu życia i ruchu. Podczas wyboru sprzętu rowerowego musimy jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, by korzystanie z niego było dla nas wygodne i komfortowe. Dzięki temu nie zrazimy się na początku rowerowej przygody.

Po pierwsze – jaki sprzęt rowerowy wybrać

Na samym początku zastanówmy się, jakiego roweru potrzebujemy. Kiedy planujemy poruszać się nim wyłącznie po mieście, wybierzemy inny model niż na dłuższe, szosowe wycieczki. Podobnie kiedy zamierzamy zacząć swoją przygodę w kolarstwie górskim czy MTB. Bez względu na wybraną przez nas dyscyplinę, rowery muszą posiadać odpowiedni dla nas rozmiar ramy – każdy rodzaj roweru rządzi się odrobinę innymi prawami, w uproszczeniu jednak musimy kierować się naszym wzrostem.

Panom potrzebne są rowery odrobinę większe, paniom mniejsze, a sprzęt rowerowy mniejszego rozmiaru dobiera się także do sportów ekstremalnych. Dlaczego Ponieważ mniejszym rowerem znacznie łatwiej manewrować. Dobór odpowiedniego rozmiaru rowerów zależy także od indywidualnych potrzeb – stylu jazdy, wcześniejszych doświadczeń... Na rynku znajdziemy jednak na tyle dużo modeli, że każdemu uda się dobrać odpowiedni dla siebie produkt. Przy zakupie przez Internet użyteczne będą tabelki i obliczenia. Bardzo łatwo możemy dopasować rower do siebie dzięki poniższej metodzie:

  1. Stoimy oparci o ścianę (najlepiej boso).
  2. Odmierzamy odległość między naszym kroczem a podłogą.
  3. Wynik który otrzymamy mnożymy: x 0,57 – dla rowerów górskich, x 0,63 – dla rowerów trekkingowych, x 0,66 – dla rowerów szosowych.
  4. Rozmiar ramy w calach otrzymamy, dzieląc wynik przez 2,54 (1cal=2,54cm).

Jak dobrać długość rowerów

Sam rozmiar ramy roweru to nie wszystko – poza tym musimy zwrócić uwagę również na jego długość. Im dłuższy model kupimy, tym nasza sylwetka będzie bardziej "położona". Za długi rower jest oczywiście niewskazany, jednak w łatwy sposób możemy dopasować pojazd regulując kierownicę lub siodełko. Kierownicę, kiedy jesteśmy bardziej "położeni", a siodełko, kiedy zbyt odchylamy się w tył. Dzięki temu jazda na rowerze będzie znacznie bardziej komfortowa.

Rowery wybieraj rozważnie!

Pamiętajmy, by przy doborze sprzętu sportowego, także rowerów, postawić na jakość. sportbazar.pl gwarantuje produkty najwyższej jakości. W końcu najważniejsze podczas uprawiania sportu jest bezpieczeństwo, dlatego wybierając sprzęt rowerowy przez Internet upewnijmy się, że będzie on dopasowany do naszych potrzeb i naszej sylwetki. Tylko wtedy sport sprawi nam prawdziwą przyjemność, a przy tym nie będziemy narażeni na kontuzje z powodu źle dobranego sprzętu. Sam rozmiar ramy i długość roweru nie wystarczą - sprawdźmy także wielkość kół, aspekty techniczne, proporcje między dugością ramy a długością mostka i oczywiście cenę. W naszym internetowym sklepie sportowym na pewno znajdziesz sprzęt rowerowy, który spełni wszystkie Twoje wymagania.

Powered by Comarch e-Sklep ®