0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 766
Sortuj według
Strona 1 z 22 1 2 3
Strona 1 z 22 1 2 3

Bieganie – sport, który angażuje całe ciało

Bieganie pozwala spalić dużą ilość kalorii, stabilizuje pracę serca i całego układu krążenia, wzmacnia system immunologiczny i pozytywnie wpływa na system nerwowy, a to tylko niektóre z zalet tej aktywności. Bieganie aktywuje cały organizm, przyczynia się do wytwarzania endorfin (hormonów szczęścia) i zwiększa wydolność, ale każdy biegacz powinien się do niego odpowiednio przygotować, a przygotowanie to polega między innymi na doborze właściwego sprzętu do biegania. Jeśli dopiero rozważasz wprowadzenie do stylu życia takiej aktywności, najpierw poczytajcie na naszym blogu:

1. 10-tygodniowy plan treningowy, czyli jak zacząć biegać?

2. Jak dbać o odzież do biegania

3. Bieganie dla początkujących: jak dobrać strój do joggingu?

Sprzęt do biegania

Mogłoby się wydawać, że co innego potrzeba do biegania, jeśli nie wyłącznie sprawnych nóg i odrobiony zapału, ale niestety jest to nad wyraz optymistyczne myślenie. Bieganie, mimo swoich licznych zalet, jest też mocno obciążające dla organizmu i mowa tu głównie o obciążeniu stawów oraz kręgosłupa, więc konieczny jest dopasowany sprzęt do biegania. Sprzętem tym jest obuwie, odzież do biegania oraz wszystkie niezbędne akcesoria.
  • Buty do biegania – buty to podstawa w bieganiu. To pierwszy element wyposażenia, nad którym należy się dłużej pochylić. Na bieganiu najbardziej „cierpią” stopy oraz stawy skokowe i kolanowe. Złej jakości buty o niewystarczającej amortyzacji powodują mocne przeciążenie stawów i ból, a w dłuższej perspektywie czasu nawet zwyrodnienia stawów. Ryzyko takich problemów można zminimalizować tylko dzięki zmianie obuwia na lepsze. Cholewka butów do biegania powinna ściśle okalać stopę, buty muszą być o rozmiar większe od tych, które nosisz na co dzień oraz dobrane do nawierzchni, po której chcesz biegać. Jeśli biegasz w terenie, to potrzebne będą Ci buty trailowe z twardą podeszwą i agresywnym bieżnikiem, natomiast do biegania po asfalcie najlepsze będą lekkie buty z bardzo elastyczną podeszwą.
  • odzież do biegania do biegania – w przypadku stroju obowiązuje bardzo duża różnorodność, bo strój trzeba dobrać przede wszystkim do pory roku oraz temperatury. Ubrania mogą być luźniejsze (w formie dresów), ale zaleca się te mocniej przylegające do ciała (legginsy i elastyczną koszulkę). W chłodniejsze dni konieczne będą też kurtka (im lżejsza, tym lepiej), czapka i rękawiczki. Dużą uwagę należy poświęcić też skarpetom – najlepiej, żeby były to specjalistyczne skarpetki do biegania.
  • Latarka i akcesoria do biegania – biegać można z kamerą, z latarką czołową oraz ze specjalnym etui na ramię, do którego wkłada się telefon. Taki sprzęt do biegania stosują zwykle wytrawni biegacze, którym niestraszne ciężkie warunki, bo w przypadku osób początkujących elementy te mogą utrudniać bieganie albo zwyczajnie denerwować. Nie ulega wątpliwości, że kiedy już wybieramy latarkę czy kamerę, to musi to być wysokiej klasy sprzęt, bo ten najzwyklejszy będzie bardziej przeszkadzał, niż pomagał.

Ile zainwestować w akcesoria od biegania

Wysokość inwestycji w sprzęt do biegania zależy tak naprawdę od dwóch rzeczy: od tego, jaki jest Twój budżet i jak poważnie traktujesz bieganie. Jeśli jest to tylko okazjonalnie uprawiane hobby, to nie oszczędzaj jedynie na butach i stroju, a kiedy wiążesz z bieganiem przyszłość, to niestety przy żadnym sprzęcie nie możesz się godzić na przeciętność.

Powered by Comarch e-Sklep ®