0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 181
Sortuj według
Strona 1 z 6 1 2 3
Strona 1 z 6 1 2 3

Szkolny basen - wychowuje pokolenie młodych, aktywnych ludzi

Pływanie to przyjemny sposób na spędzenie aktywnego czasu. W wodzie wysiłek sportowy łączy się z przyjemnością. Sama dyscyplina nie jest wymagająca, a niesie ze sobą szereg korzyści. Dlatego tak ważne jest uczęszczanie dzieci na basen już od najmłodszych lat. Młode pokolenie dużo siedzi i biernie spędza wolny czas. Prowadzi to do problemów z kręgosłupem. Systematyczne uczęszczanie na basen poprawia jednak nieprawidłową postawę oraz odciąża kręgi. Dużym plusem jest bezpieczeństwo, ponieważ na basenie ciężko jest nabawić się kontuzji.

Dziecko na basenie — od czego zacząć Akcesoria basenowe i strój kąpielowy dla dzieci

Nawet jeśli zajęcia na basenie są organizowane przez szkołę, część wyprawki jest obowiązkiem, leżącym po stronie rodzica. Zadbaj o wygodny strój kąpielowy dla dzieci dla pociechy i czepek na basen. Kostium kąpielowy powinien być obcisły - dostosowany do budowy ciała dziecka. Najlepiej sprawdzi się strój jednoczęściowy. Podczas nauki pływania dopasowany krój kostiumu zapewni dziecku komfort ruchu.

Ponieważ po płytkach chodzi boso wiele osób, warto zaopatrzyć dziecko w klapki. Obuwie ochroni ciało przed możliwymi bakteriami, a gumowa podeszwa zapobiegnie poślizgnięciu się na mokrej powierzchni w drodze z basenu do szatni. Również czepek na basen jest bardzo ważnym elementem. Na większości basenów istnieją przepisy jasno określające zasadę, że wejście do wody jest zabronione bez niego.

Nauka pływania to inwestycja w bezpieczeństwo w przyszłości

Coraz częściej dochodzi do niefortunnych wypadków, kiedy dziecko tonie w jeziorze albo morzu. Wystarczy chwila nieuwagi opiekuna, a konsekwencje sytuacji są nieodwracalne. Efektywne lekcje zagwarantują bezpieczeństwo dziecku w przyszłości. Umiejętność pływania jest bardzo ważna, dlatego warto szkolić dzieci od najmłodszych lat.

Zaopatrzenie w sprzęt do nauki leży po stronie szkoły. Akcesoria basenowe będą wsparciem w procesie nauki oraz pomogą zorganizować ciekawe zabawy w wodzie. Najważniejsze są deski, które utrzymują ciało na powierzchni wody, kiedy dziecko nie potrafi jeszcze zrobić tego samodzielnie. Deska pomaga w nauce na dwa sposoby. Wsadzona pomiędzy nogi wymusza ruch rękami i ćwiczy siłę ramion. Drugim, popularniejszym sposobem jest trzymanie jej rękami i ćwiczenie prawidłowego poruszania nogami.

Piankowe deski są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Są np. deski z otworami, które umożliwiają mocny chwyt całą ręką. Innym rodzajem jest ósemka - jest to najmniejsza deska. Dzięki idealnemu wyprofilowaniu dobrze utrzymuje się między nogami oraz łatwo chwycić ją rękami. Deski dla dzieci są troszkę mniejsze i bardzo często pokryte kolorowymi grafikami, które dodatkowo zachęcają do pływania.

Bądź przygotowany na wszystko, czyli awaryjny czepek na basen

Może się zdarzyć, że dziecko zapomni zabrać ze sobą strój kąpielowy na zajęcia. Dobrze, kiedy szkoła ma w zapasie kilka kostiumów kąpielowych i czepków na basen. Jeśli na zajęcia chodzą młodsze dzieci, trzeba pamiętać, że bardzo często ciężko jest im przełamać strach i wejść do wody, a co dopiero zanurkować pod powierzchnię. Zabawki do wyławiania z wody przełamią barierę malucha, a ich jaskrawe kolory i wzory ułatwią znalezienie zabawek pod wodą.

Powered by Comarch e-Sklep ®