0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Typ produktu:

Liczba produktów: 1
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Worki bokserskie - nie tylko dla trenujących sporty walki

Worek treningowy to wyposażenie, które przyda się nie tylko osobom trenującym sporty walki. Jeśli szukasz akcesoriów do swojej domowej siłowni, które pomogą Ci zadbać o kondycję, spalić zbędne kalorie i poprawić swoją technikę to wybierz worki bokserskie. W ofercie sklepie sportowym sportbazar.pl znajdziesz wiele atrakcyjnych modeli o różnej wadze i wielkości, by jak najlepiej dobrać worek do boksowania do swoich potrzeb.

Zalety ćwiczenia z workiem treningowym

Trening przy pomocy worka bokserskiego ma wiele pozytywnych cech i działa korzystnie nie tylko dla sportowców zajmujących się sportami walki. Przede wszystkim zaletą treningu z workiem do boksowania jest fakt, że takie ćwiczenia są ogólnorozwojowe. Zajęcia z workiem treningowym poprawiają szybkość, wytrzymałość, sprawność i koordynację ruchową. Ćwiczenia tego typu angażują wiele partii mięśniowych, co pozwala jednocześnie spalać kalorie i zadbać o sylwetkę. Mało tego, wielu trenerów uważa, że wysiłek przy treningu z workiem bokserskim można porównać do intensywnego sprintu. Obie formy wysiłku są porównywalnie męczące - nic więc dziwnego, że z workiem ćwiczy coraz więcej osób, które chcą zatroszczyć się o dobrą kondycję. Trening na worku bokserskim ma także znakomity wpływ na psychikę. Wzmocnienie siły uderzeń oraz poprawienie kondycji świetnie poprawia pewność siebie, ale jest także sposobem na wyzbycie się negatywnych emocji, odreagowaniem i oderwaniem się od szarej rzeczywistości. Trening z workiem do boksowania to jednak przede wszystkim metoda doskonalenia technik sportów walki. Dzięki ćwiczeniom z tym przyrządem poprawiamy siłę, koordynację i doskonalimy skomplikowane niekiedy techniki zadawania ciosów. Worek pomaga wzmocnić mięśnie, poprawić dynamikę ruchu oraz wyczucie dystansu do przeciwnika.

Jak wybrać worek bokserski

Opowiedni wybór rodzaju worka do boksowania to bardzo ważna sprawa – zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem są klasyczne worki treningowe bokserskie. Sprawdzają się one z powodzeniem zarówno u początkujących jak i u zaawansowanych ćwiczących, a odpowiednio dobrany rozmiar pozwala trenować nie tylko uderzenia, ale także kopnięcia. Ważne jest wybranie wagi i wielkości worka – nie może być za ciężki, ponieważ w czasie ćwiczenia musi się kołysać – dzięki temu zyskuje nasza koordynacja, wyczucie oraz siłą uderzenia. Koniecznie trzeba też dopasować worek bokserski do pomieszczenia, w którym będzie umieszczony – zalecane parametry to łańcuch o długości około 40 cm oddalony od ziemi o 30-40 cm. Jeśli chodzi o specyfikację, worki ciężkie czyli około 50-60 kg mają przeważnie od 150 do 180 cm wysokości i około 40 średnicy. Na nich trenuje się zazwyczaj siłę uderzeń, zarówno rękami jak i nogami. To typ worków do boksowania, który jest popularny wśród zawodników muat thai oraz kickboxingu. Worki średnie ważą za to od 30 do 50 kg, są wysokości 130 – 140 cm oraz mają około 35 cm średnicy. Ten model kieruje się do trenujących rekreacyjnie. Mają odpowiednią powierzchnię treningową do wygodnych ćwiczeń, a jednocześnie idealnie nadają się do zainstalowania w domu, ponieważ nie wymagają aż tak wiele miejsca. Pamiętajmy także o tym, by dobrać odpowiednie akcesoria ułatwiające umieszczenie worka na sklepieniu - jego mocowanie musi być naprawdę solidne, by trening był bezpieczny. Szeroki wybór zarówno worków treningowych jak i godnych uwagi akcesoriów na pewno znajdziemy w naszym sportowym sklepie internetowym Sportbazar.pl.

Powered by Comarch e-Sklep ®