0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN
Liczba produktów: 2
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Waveboarding może być doskonałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Kiedy temperatura na dworze wzrasta, jesteśmy skłonni więcej czasu spędzać na uprawianiu sportu i zabawie. Deskorolka waveboard pozwala nam połączyć jedno i drugie – zarówno aktywność fizyczną, jak i zabawę.

Deskorolka Waveboard – co to jest

Deskorolka waveboard to specjalny rodzaj deskorolki, która wyposażona jest w dwa kółka obracające się o 360 stopni. Wykorzystuje się ją w dyscyplinie sportu, jaką jest waveboarding, czyli inaczej streetsurfing – jada po ulicy. Deskorolka waveboard ta cechuje się nietypowym kształtem i pozwala na znacznie ciekawsze ewolucje niż standardowa deskorolka bez skrętnych kółek. Deskorolka waveboard składa się z dwóch platform (każda w kształcie łezki), połączonych ze sobą rurką.

Deskorolka na dwóch kółkach – doskonały pomysł na zabawę

Waveboarding wymaga zwinności i przynajmniej wielu miesięcy ćwiczeń. Jazda na tej deskorolce jest znacznie trudniejsza, niż na zwyczajnej, ale daje też więcej adrenaliny i zadowolenia. Deskorolka na dwóch kółkach pozwala ćwiczyć koordynację ruchową i zręczność, a sport ten został wymyślony w Kalifornii. Jazda na desce z dwoma kółkami jest polecana zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn – w tej dyscyplinie doskonale radzą sobie również dzieci.

W początkowym okresie nauki jazdy na deskorolce waveboard należy używać kasku i ochraniaczy, dlatego że istnieje duże prawdopodobieństwo doznania urazu. Później, w miarę nabywania umiejętności, kask nie jest konieczny. Doświadczony waveboardzista może się pochwalić mocniejszymi mięśniami i większą wydolnością. Deskorolka na dwóch kółkach angażuje do pracy różne partie mięśni – ud, łydek, tułowia i talii, przez co pozwala na wykonanie doskonałego treningu ogólnego.

Jak wybrać deskorolkę do waveboardingu

Przede wszystkim rób zakupy tylko w profesjonalnych sklepach sportowych, dlatego że masz tam pewność zakupu oryginalnych produktów z certyfikatami bezpieczeństwa. W sklepie SportBazar.pl oferujemy kilka modeli deskorolek Spokey i SMJ Sport. Marki te cieszą się popularnością wśród wielu klientów i gwarantują najwyższą jakość produktów.

Zanim wybierzesz deskę, sprawdź, jakie ma ograniczenia wagowe. Producent każdej deski podaje maksymalną wagę użytkownika, a ćwiczenia na desce nieprzystosowanej do Twojej wagi mogą się skończyć nie tylko jej zniszczeniem, ale też kontuzją.

Koniecznie zwróć też uwagę na jakość łożysk deskorolki waveboard. Klasy łożysk oznaczone są w trzech stopniach ABEC1, ABEC2, ABEC3 – im wyższy numer, tym lepsze łożyska. Warto też zwrócić uwagę, w jakie kółka wyposażona jest konkretna deskorolka waveboard. Wyróżniamy kółka poliuretanowe i plastikowe. Deskorolka z kółkami poliuretanowymi będzie droższa, ale lepszej jakości, gdyż mocniej zamortyzuje wstrząsy i pozwoli na jazdę z większą prędkością. Nie zapomnij też sprawdzić wymiarów deskorolki, żeby dobrać ją do wielkości swoich stóp. Idealnie dobrana deskorolka na dwóch kółkach powinna mieć platformy lekko węższe od długości stóp.

Powered by Comarch e-Sklep ®