0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Producent:

Typ produktu:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Wałek do ćwiczeń

Wałki do ćwiczeń mięśni brzucha to niewielkie przedmioty o nieskomplikowanej konstrukcji. Wałek do ćwiczeń składa się z jednego lub dwóch kół połączonych za pomocą stalowego pręta, który wystaje po obu stronach i słyży jako uchwyt. Uchwyty najczęściej są pokryte materiałem, bądź gąbką, która gwarantuje pewniejszy chwyt podczas wykonywania ćwiczeń. Wałki do ćwiczeń z dwoma kółkami polecane są dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym przyrządem. Wałek do ćwiczeń z podójnym kółkiem jest stabilniejszy i łatwiej wykonywać na nim ćwiczenia. Wałki z pojedyńczym kółkiem będzie idealny dla osób, którym zależy również nad poprawą równowagi i koordynacji ruchowej.

Wałek do ćwiczeń – jak używać i jakie daje efekty

Wałek do ćwiczeń wykorzystamy przy wielu prostych ćwiczeniach. Należy jednak pamiętać o podstawwowej zasadzie: w momencie kierowania wałka od siebie, a następnie do siebie cały czas utrzymywać wyprostowane plecy. Treningi z wałkiem do ćwiczeń przyniosą efekty w postaci wzmocnienia nie tylko mięśni brzua, ale i mięśni naramiennych oraz mięśni pleców. Wałki do ćwiczeń pozwolą wykonać wiele ćwiczeń, dzięki czemu za ich pomocą aktywujemy do pracy również mięśnie łydek czy pośladków. Ćwiczenia wykorzystujące wałek do ćwiczeń doskonale wpłyną na wytrzymałość i poprawią równowagę.

Wałek do ćwiczeń – wałek rehabilitacyjny

Wałki do ćwiczeń często są używane jako wałek rehabilitacyjny. Przy różnego rodzaju urazach, używając wałek rehabilitacyjny można osiągnąć bardzo dobre efekty. Pracująć z wałkiem, pracujemy z ciężarem swojego ciała. Idealnie rozciągniemy górne partie mięśniowe i szybko wrócimy po kontuzji.

Powered by Comarch e-Sklep ®