0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Urządzenia do masażu – kiedy używać

Urządzenia do masażu najczęściej używamy zaraz po treningu, by rozluźnić mięśnie i pomóc w ich regeneracji. Masowanie napiętych mięśni po wysiłku fizycznym poprawia ich elastyczność i kurczliwość oraz pozytywnie wpływa na krążenie krwi i zmniejsza możliwość wystąpienia kontuzji. Najpopularniejsze urządzenia do masażu to wałek do masażu, piłki do masażu i dyski.

Urządzenia do masażu – korzyści z użytkowania

Do przeciążeń mięśni dochodzi, kiedy źle dobierzemy trening, wykonamy go bez odpowiedniej rozgrzewki, czy po prostu przesadzimy z intensywnością. Najczęstszym błędem jest zbyt intensywny trening wykonywany nieregularnie bez odpowiednich przerw na regenerację mięśni. Następnym błędem jest pomijanie rozciągania, które powinno być obowiązkowym punktem po każdym treningu. Brak rozciągania powoduje, że powięź (tkanka otaczająca mięśnie, stawy i kości) traci elastyczność. To z kolei powoduje ból i dyskomfort.

Z ratunkiem przychodzą nam urządzenia do masażu. Wałek do masażu pozwoli wykonać nam masaż, który pomaga rozbić zgrubienia powstałe w tkance łącznej, oraz przyspieszy produkcję kolagenu. Powieź staje się bardziej elastyczna, co niweluje wystąpienie bólu i chroni przed kontuzjami. Wykorzystując wałek do masażu, pracujemy nad poprawą kurczliwości mięśni, zwiększamy ruchomość stawów, a proces regeneracji po intensywnym wysiłku trwa znacznie krócej. Wałek do masażu i piłki do masażu idealnie sprawdzą się podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych osób z bólami kręgosłupa. Ten rodzaj bólu spowodowany jest przez przykurcz i przeciążenie mięśni przykręgosłupowych. Rolując się wałkiem bądź używając piłki do masażu, rozluźnimy spięte mięśnie i uwolnimy się od dyskomfortu.

Urządzenia do masażu - jakie wybrać

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów sprzętu do masowania. Najlepiej dobrać wałek do masażu dostosowany do naszych potrzeb. Gładkim wałkiem wykonamy delikatny masaż. Gdy nasze mięśnie są spięte i zbite, poleca się wałki twarde z wypustkami, które dokładniej rozmasują daną część ciała. Jeśli potrzebujemy masażu łydek i ud, szukajmy krótkiego wałka do masażu, długie wałki przeznaczone są do masażu całego ciała. Piłki do masażu będą przydatne, gdy chcemy rozmasować trudno dostępne miejsca, bądź chcemy wykonać dokładniejszy masaż. W ofercie sklepu sportowego sportbazar.pl znajdują się wałki do masażu, piłki do masażu, dyski oraz inne masażery.

Powered by Comarch e-Sklep ®