0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 30
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Kto słyszał o unihokeju

Hokej zna każdy. Większość mniej więcej zna zasady tej gry. Jednak kto słyszał kiedyś o unihokeju Co wspólnego ma z hokejem Unihokej, zwany inaczej floorballem, jest sportową grą zespołową. Dyscyplina ta przypomina hokej na lodzie lub hokej na trawie, jednak – jak się powszechnie uznaje – jest ich bezpieczniejszą odmianą. Celem gry jest jak największa liczba trafień do bramki przeciwnika plastikową, ażurową piłką, którą toczy się za pomocą kija zakończonego blendą. Drużyna floorballu składa się z sześciu zawodników, z których jeden jest bramkarzem.

Unihokej w szkole

Unihokej jest dyscypliną sportową, która – co prawda jeszcze powoli – zaczyna wchodzić do polskich szkół oraz ośrodków sportowych. Rodzice, którzy zaznajomili się z zasadami tej dyscypliny, chętnie zapisują na zajęcia swoje pociechy i zachęcają je do uczęszczania na treningi.

Na lekcjach WF coraz częściej mali sportowcy wyładowują swoją energię, grając właśnie w unihokeja. Skąd takie zainteresowanie Przede wszystkim unihokej jest dyscypliną dość „bezpieczną”, jest zdecydowanie mniej brutalny niż hokej na lodzie czy hokej halowy. Wynika to z faktu, iż jedna z zasad zabrania kontaktu cielesnego zarówno z piłeczką, jak i, co ważne, z innym graczem. Nie ma zatem mowy o popychaniu czy uderzaniu kijem przeciwnika – nie ma również potrzeby zakładania ochraniaczy.

Co więcej, sprzęt unihokejowy jest bezpieczny i nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystały z nich dzieci – nawet te, które wcześniej nie miały z nimi kontaktu. Perforowana piłeczka wykonana z plastiku jest dużo lżejsza od kauczukowego krążka, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że niefortunne uderzenie spowoduje uszczerbek na zdrowiu (bądź w uzębieniu...). Lekki kij zakończony ażurową łopatką również nie stwarza niebezpieczeństwa dla graczy. Całkowicie zabronione jest popychanie czy blokowanie drugiego zawodnika. Zasady gry są proste i przejrzyste, bez problemu pojmują je nawet przedszkolaki. Nic dziwnego, że rodzice i wuefiści wolą, by nieco brutalny hokej zastąpiony został przez jego „młodszego brata” – pochodzący ze Szwecji unihokej.

Sprzęt do gry w unihokeja

Aby móc rozegrać mecz floorballu potrzebne są określone akcesoria. W naszym sportowym sklepie internetowym znajdziecie cały, potrzebny do gry w unihokeja sprzęt. Jako że celem gry jest zdobycie jak największej liczby goli, potrzebne są dwie bramki. Oferowane przez nas bramki o wymiarach 60x90 cm posiadają stalową, malowaną proszkowo konstrukcję. Na bramkę składa się stelaż, siatka oraz dwa sierpy. Gole w unihokeju zdobywa się za pomocą specjalnej piłki, której oryginalność wynika z jej specyfikacji: piłeczka do unihokeja powinna być wykonana z plastiku, ważyć 23 gramy i mierzyć 72 mm średnicy i posiadać 26 centymetrowych otworów.

Na sportbazar.pl znajdziecie najwyższej jakości, superwytrzymałe piłki do unihokeja. Dla tych jednak, którzy przyzwyczajeni są do krążka, proponujemy ultralekki, bezpieczny krążek wykonany z PCV. We floorballu gole strzela się specyficznymi kijami zakończonymi kompozytową blendą. W naszym sklepie sportowym czekają na Was wykonane z włókna węglowego kije treningowe do unihokeja. Oferowany przez nas sprzęt unihokejowy posiada certyfikaty jakości.

Powered by Comarch e-Sklep ®