0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar butów:

Producent:

Kolekcja:

Poziom:

Linia:

Sortuj według
Strona 1 z 5 1 2 3
Strona 1 z 5 1 2 3

Buty turfy - gdzie grać

Piłka nożna jest bardzo znanym i lubianym sportem, tym bardziej że możemy wyróżnić kilka jego "odmian". Poza sportem na klasycznej murawie mamy też mecze rozgrywane na murawie sztucznej (na oliku) czy na hali – każdy z nich musi zostać rozegrany w innym obuwiu. Dlatego Powód jest prosty – na każdej nawierzchni sprawdzi się inny typ buta, inna podeszwa. Buty, w których gramy na murawie, na hali są nie do pomyślenia. Na sztuczną nawierzchnię najlepszym wyborem będą buty turfy to idealne obuwie na orliki, na których grywa się na sztucznej murawie. To jednak nie wszystko – buty tego typu świetnie nadają się również na grę na nawierzchni zmrożonej oraz na tej suchej – zwłaszcza latem, kiedy trawa jest wysuszona i twarda. Buty piłkarskie turfy można także stosować do gry na hali – jednak ich przyczepność, ważna podczas rozgrywki, będzie znacznie gorsza niż w wypadku obuwia dopasowanego do halowych potyczek.

Czym różnią się buty piłkarskie turfy

Turfy piłkarskie znacznie różnią się od innych butów do gry w piłkę nożną. Główną cechą wyróżniającą to obuwie jest specjalne umiejscowienie i wykonanie wypustek na podeszwie. Są niewielkie, ale jest ich bardzo dużo – skutkuje to tym, że ciężar ciała piłkarza rozkłada się równomiernie na wielu punktach podparcia. Dzięki temu stopa nie jest nadmiernie obciążona – komfort gry wzrasta, nawet kiedy nawierzchnia jest wyjątkowo twarda, a i przyczepność jest znacznie większa. Gra na twardej powierzchni w korkach jest nie tyle niewygodna, ale również łatwo wtedy o kontuzję, dlatego buty turfy to strzał w dziesiątkę. Są one dostosowane zwłaszcza do wspomnianych już orlików, które zaczęły pojawiać się w całym kraju. Dobrym wyborem na taką sztuczną murawę są również lanki, na pewno nie warto jednak grać na orliku w halówkach, a tym bardziej kiedy nawierzchnia jest mokra. Buty przeznaczone do gry na hali mają płaską podeszwę, która nie zapewni nam odpowiedniej przyczepności, znacznie pogorszy komfort gry, a nawet poziom bezpieczeństwa. A przecież to w czasie uprawiania sportu jest najważniejsze. Mało tego, same turfy również nie sprawdzą się na hali – ich gruba podeszwa sprawa, że łatwo o skręcenie kostki, więc lepiej precyzyjnie dopasowywać model do nawierzchni.

Buty piłkarskie turfy na zimę

Zakup tego typu obuwia to szczególnie dobry wybór poza sezonem, jesienią i zimą, kiedy w grze w piłkę nożną zaczyna przeszkadzać deszcz i śnieg. Wygodę, komfort i bezpieczeństwo na takiej nawierzchni zapewnią nam właśnie buty turfy. Producenci sprzętu sportowego udostępniają coraz więcej modeli turfów, w wielu kolorach, z wygodnych materiałów czy z dodatkową wyściółką. Najważniejsze jest jednak dobranie odpowiedniego rozmiaru, tak by gra była przyjemnością także dla naszych stóp. W za małych lub za dużych butach ciężko kontrolować piłkę, więc i efekty rozgrywki mogą być różne. Buty turfy to zdecydowanie dobry wybór na sztuczną nawierzchnię, świetnie poradzą sobie z deszczem czy śniegiem – inwestycja w nie jest więc jak najbardziej dobrym wyborem. Już dziś rozejrzyjmy się za modelem, który spełni nasze, nawet bardzo wysokie, wymagania.

Powered by Comarch e-Sklep ®