0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Rozgrzej się na kuligu i biwaku!

Podczas wypadu na narty, spaceru po górach, kuligu czy na biwaku, kiedy mróz i wiatr pozbawia sprawności kończyny, należy szybko podkręcić temperaturę ciała. Co tu dużo mówić, nic nie pomoże Ci się szybciej rozgrzać niż kubek gorącego napoju (kawy, herbaty czy grzańca). Jak jednak na pustkowiu podarować sobie tę odrobinę przyjemności. Odpowiedź jest prosta! Zabieraj ze sobą kubek termiczny lub termos!

Naczynia podtrzymujące temperaturę cieczy, wbrew pozorom, mają szerokie zastosowanie i mogą przydawać się częściej, niż myślisz! Wystarczy tylko odkryć ich zastosowanie. Termos czy kubek termiczny przyda się nie tylko w miejscach dalekich od cywilizacji. Możesz wykorzystywać je także na co dzień – podczas śniadania w szkole, na treningu, w drodze do pracy. Słowem, wszędzie tam, gdzie będziesz chciał przez dłuższą chwilę utrzymać ciepłotę napoju. Łyk gorącej kawy koi zmysły, pozwala się zrelaksować i napędza do dalszego wysiłku. Jak mawia mądre powiedzenie „Kawa musi być gorąca jak piekło, czarna jak diabeł, czysta jak anioł, słodka jak miłość”.

Kubek termiczny czy termos. Co wybrać

Przed zakupem naczynia podtrzymującego ciepło napoju, klienci często zadają sobie pytanie jaka właściwie jest różnica pomiędzy kubkiem termicznym a termosem. Kubek termiczny działa na takiej samej zasadzie, co termos, jednak są pewne różnice. Przeczytaj, jakie:

Kubki termiczne są mniejsze od termosów (50 - 720 ml), dzięki czemu możesz je swobodnie wrzucić do torby. Warto z nich korzystać, gdy zechcesz popijać gorący napój, prowadząc samochód (kubek powinien zmieścić się w samochodowym chwytaku) czy też idąc do pracy czy na spacer. Musisz jednak wiedzieć, że wszystkie kubki termiczne, bez wyjątku, będą krócej i słabiej trzymały temperaturę od termosu na biwak.

Termosy turystyczne wykonane ze stali nierdzewnej są najbardziej trwałe. Przy wyborze modelu termosu na biwak czy wycieczkę w góry pamiętaj o jednej zasadzie: im mniejszy tym słabiej trzyma ciepło. Pojemność termosów waha się w przedziale od 500 do 1500 ml, chociaż na rynku dostępne są także termosy przemysłowe, które mieszczą nawet kilkadziesiąt litrów płynów. Większość konstrukcji opiera się na dwóch warstwach stali nierdzewnej, pomiędzy którymi znajduje się komora niskociśnieniowa, która gwarantuje izolację. Termos na biwak z pewnością sprawdzi się podczas długich wędrówek i zapewni nam dostęp do gorącego napoju przez długi czas.

Powered by Comarch e-Sklep ®