0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 170
Sortuj według
Strona 1 z 5 1 2 3
Strona 1 z 5 1 2 3

Tenis stołowy – sprzęt i akcesoria do tenisa

Tenis stołowy jest grą popularną zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Wygląda na grę prostą, ale tak naprawdę wymaga ogromnej zwinności i szybkości. Tenis stołowy jest popularnie nazywany pingpongiem, a nazwa ta jest oficjalnie stosowana w Chinach. W czasie gry w tenisa liczy się precyzja uderzeń, refleks i umiejętność przewidywania stylu gry przeciwnika. W tenisa stołowego mogą grać 2 lub 4 osoby. Gra w czterech graczy nazywa się deblem.

Sprzęt do tenisa stołowego

Gra w tenisa wymaga dysponowania stołem tenisowym z siatką oraz specjalnymi rakietkami i piłeczką tenisową. W sklepie SportBazar.pl znajdziesz kompletne wyposażenie niezbędne do gry w tenisa, w tym:
  • profesjonalne rakietki tenisowe;
  • piłeczki pingpongowe;
  • siatki do pingponga;
  • stoły tenisowe z siatkami;
  • preparaty do czyszczenia rakietek;
  • kompletne zestawy do pingponga;
  • pokrowce na rakietki.

Oferowany sprzęt do tenisa stołowego pochodzi od producentów takich jak Meteor, Spokey, Atemi, SMJ, Sponeta, Stiga, Donic, Butterfly i innych. Gwarantujemy duży wybór akcesoriów do pingponga i korzystne ceny oraz liczne rabaty i wyprzedaże. W SportBazar.pl możesz wyposażyć w sprzęt do tenisa stołowego szkołę, klub sportowy, świetlicę czy dom kultury, a także kupić akcesoria do prywatnego użytku.

Dlaczego warto grać w tenisa stołowego

Tenisa stołowego można się bardzo szybko nauczyć. Gra ma wyjątkowo proste zasady, tak naprawdę nie wymaga jakiejś fenomenalnej kondycji, a dodatkowo sport ten nie jest drogi. Gracze nie muszą ubierać specjalnych strojów i nie muszą się zmagać z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W pingponga można grać niemalże całe życie. Starszy wiek nie dyskwalifikuje zawodników, a wręcz przeciwnie – doświadczenie może być ich atutem. Tenis stołowy to bardzo wdzięczna gra a naukowcy są jednomyślni – ta dyscyplina znacząco poprawia koordynację ruchową i dodatkowo rozwija inteligencję.

Krótka historia tenisa stołowego

Tenis stołowy jest grą stosunkowo młodą. Tę dyscyplinę wymyślono w latach 80. XIX wieku w Anglii i w tym właśnie kraju tenis był początkowo najpopularniejszy. Najpierw grano w tenisa sprzętami domowego użytku – po prostu tym, co kto miał pod ręką. Dopiero później powstały pierwsze rakietki i dedykowane piłeczki pingpongowe.

Nazwa pingpong wzięła się od charakterystycznego dźwięku wydawanego podczas odbijania piłeczki. Nazwę zastrzeżono w 1901 roku i mogła się nią posługiwać tylko firma J. Jaques & Son Ltd produkująca sprzęt do tenisa. Już rok później, w 1902 roku odbyły się pierwsze nieoficjalne jeszcze mistrzostwa świata w tenisie stołowym, a pierwsze oficjalne miały miejsce w 1926 roku w Londynie. Brytyjczycy pokochali tenisa stołowego. W tych czasach w Wielkiej Brytanii działał już Związek Tenisa Stołowego, a w roku organizacji pierwszych mistrzostw założono też Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego. Na pierwsze rozgrywki pingpongowe trzeba było jednak poczekać od momentu pierwszych mistrzostw aż 62 lata – miały miejsce w roku 1988.

Powered by Comarch e-Sklep ®