0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Producent:

Liczba produktów: 8
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Tablica taktyczna dla trenera

Sukces w grach zespołowych jest możliwy tylko i wyłącznie dzięki współpracy wszystkich członków zespołu. W stworzeniu odpowiedniej strategii gry może pomóc trenerowi tablica taktyczna. Taka tablica służy do rozpisania rozstawienia poszczególnych zawodników na polu gry i poinstruowania ich co do odpowiedniej taktyki. Tablice taktyczne mogą mieć różną budowę, począwszy od wersji w formie tablicy suchościeralnej po tablice magnetyczne.

Tablica taktyczna magnetyczna

Tablice taktyczne mogą służyć do ustalania taktyki gry w piłkę nożną, w koszykówkę lub w piłkę siatkową. Bez względu na dyscyplinę, tablica ułatwia ustalenie określonej taktyki. Popularnością cieszy się przede wszystkim tablica taktyczna magnetyczna. Jest to tablica, na której zawodników rozstawia się za pomocą specjalnych magnesów. Magnesów jest tyle, ilu graczy, a trener ustawia pozycje poszczególnych graczy i informuje ich o sposobie postępowania w przypadku różnych ustawień. Tablica taktyczna magnetyczna może się składać z dwóch części i być składana jak książka. Jedną częścią takiej tablicy jest pole taktyczne, natomiast drugą zajmuje spis zawodników i dodatkowe pole taktyczne. Tablica taka jest wykonana w formie specjalnej składanej deski z klipsem, więc można ją łatwo przenosić i wpinać w nią ważne dokumenty.

Tablice taktyczne – dlaczego warto je stosować

Ustalenie odpowiedniej taktyki gry ma decydujący wpływ na wyniki uzyskiwane przez graczy. Drużyna musi działać jak jeden organizm, ale żeby było to możliwe, każdy z graczy musi znać swoje miejsce na boisku i wiedzieć, jak reagować w poszczególnych sytuacjach. Tablica taktyczna umożliwia określenie odpowiedniej taktyki gry w formie graficznej. Forma graficzna jest łatwa do zapamiętania i do przyswojenia, dzięki czemu każdy z zawodników doskonale zrozumie ustawienie, zarówno swoje, jak i kolegów z drużyny i dzięki temu może postępować ściśle według zaleceń trenera. Każda drużyna ma swój specyficzny styl gry, ale ten styl nie może być za każdym razem taki sam, dlatego że przeciwna drużyna bardzo szybko by go odszyfruje i stworzy własną taktykę będącą odpowiedzią na ten styl. Zmiany taktyki są konieczne, ale najważniejsze jest ich odpowiednie zaprezentowanie. Możliwość wizualnego przedstawienia układu na boisku gwarantuje lepsze zrozumienie taktyki, a to sprawia, że tablica taktyczna staje się niemalże niezastąpionym narzędziem każdego trenera.

Tablica wyników gry

W sklepie internetowym SportBazar.pl znajdziesz różnego rodzaju tablice taktyczne, ale też tablice wyników. Tablica wyników jest tablicą, na której umieszcza się wyniki poszczególnych drużyn. Tablica wyników informuje o aktualnych wynikach zarówno samych graczy, jak i wszystkich kibiców śledzących rozgrywki. Takie tablice muszą być przede wszystkim trwałe, by mogły służyć przez długi czas. W tablicę podczas meczu niejednokrotnie trafia piłka, a mocno rozpędzona, zachowuje się niemalże jak „pocisk”. Im mocniejsza jest konkretna tablica, tym więcej takich uderzeń będzie w stanie przetrwać.

Powered by Comarch e-Sklep ®