0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Typ produktu:

Liczba produktów: 4
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Stopery elektroniczne– czas to pieniądz!

Sportowcy, trenerzy, a nawet osoby ćwiczące sporadycznie wiedzą, jak ważny w sporcie jest czas. Długość wykonanego trenignu, czas rozgrywki, ilość wykonanych w czasie powtórzeń, zajęcia wychowania fizycznego – nic dziwnego, że w wielu sportach bez stopera ani rusz. Na szczęście w naszym sklepie internetowej można znaleźć wiele ciekawych modeli wyposażonych w dodatkowe, przydatne funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi przez Sportbazar.pl stoperami elektronicznymi.

Od prostych modeli po te zaawansowane – jak wybrać stoper trenignowy

Wszystko zależy od tego, do czego będzie nam stoper elektroniczny potrzebny. Jeśli nasze oczekiwania nie są duże i chcemy za jego pomocą liczyć czas na własny użytek, wystarczą nam modele jednoczasowe, które jednocześnie liczą tylko jeden odcinek czasu. Takie modele zazwyczaj posiadają także podstawowe funkcje takie jak wyświetlanie daty, godziny, kalendarz, alarm, timer czy licznik okrążeń. Są bardzo dokładne – nawet do 1/100 sekundy, co podczas sportowej potyczki często ma ogromne znaczenie.

Bardziej zaawansowane modele mają wiele dodatkowych udoskonaleń – na pewno warte uwagi jest zapamiętywanie ostatnio uzyskanych rezultatów – to użyteczne zwłaszcza podczas zajęć sportowych czy wychowania fizycznego w szkole. W nowoczesnych stoperach treningowych znajdziemy nie tylko samą funkcję liczenia czasu od momentu startu urządzenia, ale także czasomierz, tempo-mierz i zegar. Stoper elektroniczy pokazuje nam nie tylko czas konkretnego okrążenia, ale także międzyczas i bieżące wskazanie stopera dotyczące całego treningu. Maksymalny pomiar czasu jest znacznie wyższy niż w prostszych modelach – dodatkowo bez problemu dotrzemy do najszybszego, najwolnieszego i średniego czasu okrążenia oraz wywowałamy wyniki z pamięci urządzenia.

Czasomierz w zaawansowanym stoperze elektronicznym przyda się w grach piłkarskich, ponieważ stosowany jest do odliczania czasu wraz w przerwami. Tempo-mierz pozwala nastawić tempo na od kilku do kilkuset sygnałów na minutę. Jeśli jednak to dla nas nadal za mało, znajdą się również stopery treningowe wyposażone w termometr, a nawet dwa ekrany do równoległego pomiaru całej konkurencji i okrążenia. Zaawansowane stopery elektroniczne posiadają oczywiście także zegar, kalendarz oraz alarm – podobnie jak bardziej podstawowe modele.

Dodatkowe zalety stoperów elektronicznych

Na pewno wygodnym rozwiązaniem w wybranym przez nas modelu stopera treningowego będzie karabińczyk lub smycz, które nie tylko zapobiegną zgubieniu urządzenia, ale pomogą również wygodnie z niego korzystać. Wiele modeli jest fabrycznie wyposażonych w baterię – warto upewnić się, jaki jej rodzaj będzie nam potrzebny w razie wymiany. Na pewno przyda się także instrukcja – najlepiej w języku polskim, co wyjątkowo użyteczne okazuje się przy zaawansowanych modelach.

Mile widziana jest wodoodporność stopera – pomoże to w czasie deszczu, kiedy może się nam przytrafić przypadkowe zachlapanie urządzenia. Jak widać – proponowane przez nas modele spełnią nawet najbardziej wymagające oczekiwania – zapraszamy do zakupów trenerów, nauczycieli i sportowców, którzy stale chcą pracować nad swoimi efektami i osiagnąć sukces.

Powered by Comarch e-Sklep ®