0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Producent:

Liczba produktów: 3
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Stopery elektroniczne– czas to pieniądz!

Sportowcy, trenerzy, a nawet osoby ćwiczące sporadycznie wiedzą, jak ważny w sporcie jest czas. Długość wykonanego trenignu, czas rozgrywki, ilość wykonanych w czasie powtórzeń, zajęcia wychowania fizycznego – nic dziwnego, że w wielu sportach bez stopera ani rusz. Na szczęście w naszym sklepie internetowej można znaleźć wiele ciekawych modeli wyposażonych w dodatkowe, przydatne funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi przez sportbazar.pl stoperami elektronicznymi.

Od prostych modeli po te zaawansowane – jak wybrać stoper trenignowy

Wszystko zależy od tego, do czego będzie nam stoper elektroniczny potrzebny. Jeśli nasze oczekiwania nie są duże i chcemy za jego pomocą liczyć czas na własny użytek, wystarczą nam modele jednoczasowe, które jednocześnie liczą tylko jeden odcinek czasu. Takie modele zazwyczaj posiadają także podstawowe funkcje takie jak wyświetlanie daty, godziny, kalendarz, alarm, timer czy licznik okrążeń. Są bardzo dokładne – nawet do 1/100 sekundy, co podczas sportowej potyczki często ma ogromne znaczenie.

Bardziej zaawansowane modele mają wiele dodatkowych udoskonaleń – na pewno warte uwagi jest zapamiętywanie ostatnio uzyskanych rezultatów – to użyteczne zwłaszcza podczas zajęć sportowych czy wychowania fizycznego w szkole. W nowoczesnych stoperach treningowych znajdziemy nie tylko samą funkcję liczenia czasu od momentu startu urządzenia, ale także czasomierz, tempo-mierz i zegar. Stoper elektroniczy pokazuje nam nie tylko czas konkretnego okrążenia, ale także międzyczas i bieżące wskazanie stopera dotyczące całego treningu. Maksymalny pomiar czasu jest znacznie wyższy niż w prostszych modelach – dodatkowo bez problemu dotrzemy do najszybszego, najwolnieszego i średniego czasu okrążenia oraz wywowałamy wyniki z pamięci urządzenia.

Czasomierz w zaawansowanym stoperze elektronicznym przyda się w grach piłkarskich, ponieważ stosowany jest do odliczania czasu wraz w przerwami. Tempo-mierz pozwala nastawić tempo na od kilku do kilkuset sygnałów na minutę. Jeśli jednak to dla nas nadal za mało, znajdą się również stopery treningowe wyposażone w termometr, a nawet dwa ekrany do równoległego pomiaru całej konkurencji i okrążenia. Zaawansowane stopery elektroniczne posiadają oczywiście także zegar, kalendarz oraz alarm – podobnie jak bardziej podstawowe modele.

Dodatkowe zalety stoperów elektronicznych

Na pewno wygodnym rozwiązaniem w wybranym przez nas modelu stopera treningowego będzie karabińczyk lub smycz, które nie tylko zapobiegną zgubieniu urządzenia, ale pomogą również wygodnie z niego korzystać. Wiele modeli jest fabrycznie wyposażonych w baterię – warto upewnić się, jaki jej rodzaj będzie nam potrzebny w razie wymiany. Na pewno przyda się także instrukcja – najlepiej w języku polskim, co wyjątkowo użyteczne okazuje się przy zaawansowanych modelach.

Mile widziana jest wodoodporność stopera – pomoże to w czasie deszczu, kiedy może się nam przytrafić przypadkowe zachlapanie urządzenia. Jak widać – proponowane przez nas modele spełnią nawet najbardziej wymagające oczekiwania – zapraszamy do zakupów trenerów, nauczycieli i sportowców, którzy stale chcą pracować nad swoimi efektami i osiagnąć sukces.

Stoper – niezbędny do mierzenia wyników w sporcie

W wielu dyscyplinach sportowych kluczowym elementem jest czas. Czy to w biegach, czy w pływaniu, istotne jest, w jakim czasie zawodnik pokona konkretny dystans. W tym ujęciu stoper staje się niezbędnym narzędziem na treningach. Osiąganie dobrych czasów to cel każdego sportowca, więc mierzenie czasu jest czynnością konieczną i jednocześnie rozwijającą.

Dyscypliny sportu opierające się na szybkości są bardzo wymagające, a każdemu zawodnikowi zależy na tym, by osiągać jak najlepsze czasy. Umiejętność przebiegnięcia konkretnego dystansu w jak najkrótszym czasie daje zwycięstwo, więc dla poprawy swoich wyników ważne jest, by precyzyjnie mierzyć wszystkie swoje czasy. Do mierzenia czasu wykorzystuje się stoper sportowy. Jest to urządzenie elektroniczne odmierzające czas w godzinach, minutach i sekundach. Uzyskany wynik jest odczytywany na elektronicznym wyświetlaczu. Ten wyświetlacz podaje czas od momentu naciśnięcia przycisku START, do momentu naciśnięcia przycisku STOP. Poprawianie swoich wyników jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wiesz, jakie wyniki uzyskujesz, więc stoper sportowy jest w tym przypadku niezastąpiony. To urządzenie powinno być solidne, by służyło przez długi czas i musi być też jak najbardziej precyzyjne, by pozwalało uzyskać dokładne wyniki.

Stopery treningowe – jak z nich korzystać

Sposób korzystania ze stopera treningowego jest bardzo prosty. Wystarczy tylko włączyć urządzenie i w momencie rozpoczęcia naliczania czasu nacisnąć przycisk START. Po dotarciu zawodnika na metę należy przycisnąć przycisk STOP, a wtedy na wyświetlaczu pojawi się uzyskany czas.

Stoper treningowy może mieć funkcję zapisywania w pamięci czasów, dzięki czemu w każdej chwili możesz sprawdzić, jaki czas udało się osiągnąć poprzednim razem. Stopery możemy podzielić na te tradycyjne i profesjonalne. Tradycyjny stoper jest tańszy, ale nie ma żadnych dodatkowych funkcji, natomiast profesjonalny stoper treningowy jest wyposażony również w funkcję alarmu oraz w kalendarz, a w dodatku jest bardzo dokładny. Dokładność profesjonalnych stoperów to nawet 1/100 sekundy.

W jakich dyscyplinach wykorzystuje się stopery

Stoper może być wykorzystywany w różnych dyscyplinach sportu. Można mierzyć nim czas biegania, pływania, biegu z przeszkodami czy maratonu. Urządzenia do pomiaru czasu są coraz dokładniejsze, a dzięki nim można sprawdzać, który z zawodników biorących udział w wyścigu jest najlepszy. Czasami o zwycięstwie przesądza dosłownie ułamek sekundy. Miało to miejsce na wielu olimpiadach i wyścigach krajowych czy lokalnego szczebla. Czasami biegacze wbiegają na metę niemalże w tym samym czasie, a różnica jednej sekundy przesądza o zwycięstwie lub porażce.

Jeśli przygotowujesz się do zawodów i chcesz osiągnąć na nich jak najlepszy czas, to musisz się zaopatrzyć w dokładny stoper i systematycznie go używać. Każdy pomiar da Ci wiedzę na temat aktualnej kondycji i efektów, jakich możesz oczekiwać.

Powered by Comarch e-Sklep ®