0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Typ produktu:

Liczba produktów: 4
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Stoper – niezbędny do mierzenia wyników w sporcie

W wielu dyscyplinach sportowych kluczowym elementem jest czas. Czy to w biegach, czy w pływaniu, istotne jest, w jakim czasie zawodnik pokona konkretny dystans. W tym ujęciu stoper staje się niezbędnym narzędziem na treningach. Osiąganie dobrych czasów to cel każdego sportowca, więc mierzenie czasu jest czynnością konieczną i jednocześnie rozwijającą.

Stoper sportowy do mierzenia czasu

Dyscypliny sportu opierające się na szybkości są bardzo wymagające, a każdemu zawodnikowi zależy na tym, by osiągać jak najlepsze czasy. Umiejętność przebiegnięcia konkretnego dystansu w jak najkrótszym czasie daje zwycięstwo, więc dla poprawy swoich wyników ważne jest, by precyzyjnie mierzyć wszystkie swoje czasy. Do mierzenia czasu wykorzystuje się stoper sportowy. Jest to urządzenie elektroniczne odmierzające czas w godzinach, minutach i sekundach. Uzyskany wynik jest odczytywany na elektronicznym wyświetlaczu. Ten wyświetlacz podaje czas od momentu naciśnięcia przycisku START, do momentu naciśnięcia przycisku STOP.

Poprawianie swoich wyników jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wiesz, jakie wyniki uzyskujesz, więc stoper sportowy jest w tym przypadku niezastąpiony. To urządzenie powinno być solidne, by służyło przez długi czas i musi być też jak najbardziej precyzyjne, by pozwalało uzyskać dokładne wyniki.

Stopery treningowe – jak z nich korzystać

Sposób korzystania ze stopera treningowego jest bardzo prosty. Wystarczy tylko włączyć urządzenie i w momencie rozpoczęcia naliczania czasu nacisnąć przycisk START. Po dotarciu zawodnika na metę należy przycisnąć przycisk STOP, a wtedy na wyświetlaczu pojawi się uzyskany czas.

Stoper treningowy może mieć funkcję zapisywania w pamięci czasów, dzięki czemu w każdej chwili możesz sprawdzić, jaki czas udało się osiągnąć poprzednim razem. Stopery możemy podzielić na te tradycyjne i profesjonalne. Tradycyjny stoper jest tańszy, ale nie ma żadnych dodatkowych funkcji, natomiast profesjonalny stoper treningowy jest wyposażony również w funkcję alarmu oraz w kalendarz, a w dodatku jest bardzo dokładny. Dokładność profesjonalnych stoperów to nawet 1/100 sekundy.

W jakich dyscyplinach wykorzystuje się stopery

Stoper może być wykorzystywany w różnych dyscyplinach sportu. Można mierzyć nim czas biegania, pływania, biegu z przeszkodami czy maratonu. Urządzenia do pomiaru czasu są coraz dokładniejsze, a dzięki nim można sprawdzać, który z zawodników biorących udział w wyścigu jest najlepszy. Czasami o zwycięstwie przesądza dosłownie ułamek sekundy. Miało to miejsce na wielu olimpiadach i wyścigach krajowych czy lokalnego szczebla. Czasami biegacze wbiegają na metę niemalże w tym samym czasie, a różnica jednej sekundy przesądza o zwycięstwie lub porażce.

Jeśli przygotowujesz się do zawodów i chcesz osiągnąć na nich jak najlepszy czas, to musisz się zaopatrzyć w dokładny stoper i systematycznie go używać. Każdy pomiar da Ci wiedzę na temat aktualnej kondycji i efektów, jakich możesz oczekiwać.

Powered by Comarch e-Sklep ®