0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Liczba produktów: 1
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Stoły do tenisa stołowego – jaki wybrać

Tenis stołowy to przyjemny, ale dość szybki sport, który wymaga od graczy sporego refleksu i umiejętności. By go uprawiać, potrzebny jest stół, rakietki, piłeczka i oczywiście dwóch zawodników. Stoły do tenisa stołowego dostępne na rynku są do siebie bardzo podobne – różni je praktycznie tylko kilka estetycznych szczegółów, jednak jest kilka wskazówek, których warto się trzymać przy zakupie. Jak wybrać idealny, dobrany do swoich wymagań stół do ping ponga

Jaki musi być idealny stół tenisowy

By rozpocząć na nim rozgrywki, stół do tenisa stołowego musi spełniać określone wymagania. Jednym z nich są jego wymiary – są ważne nie tylko z powodu obowiązujących zasad, ale także dla komfortu gry. Blat stołu musi mieć 274 cm długości oraz 152,5 cm szerokości. Wysokość stołu tenisowego także jest brana pod uwagę – zazwyczaj nóżki, na których się opiera, mają wysokość 76 cm. Oczywiście, by gra mogła się toczyć, niezbędna jest także siatka. Przyjęte zasady wymagają, by posiadała ona 15,25 cm wysokości.

Wszystkie wspomniane wcześniej wymiary i wytyczne to parametry, które obowiązują zarówno podczas profesjonalnych rozgrywek, jak i w zasadach gry amatorskiej. Praktycznie każdy dostępny na rynku stół do ping ponga spełnia powyższe wymagania. Jedynym odstępstwem od tych zasad są stoły przeznaczone dla najmłodszych, które mogą mieć dowolne rozmiary dostosowane do wieku czy wzrostu maluchów.

Jak zbudowany jest stół do tenisa stołowego

Stoły tenisowe proponowane przez producentów mogą przyjmować dwie formy – stoły jednoelementowe lub składane. Te pierwsze mają cieńsze blaty, dzięki czemu są znacznie lżejsze, także ich konstrukcja jest znacznie prostsza. Problemem jest jedynie ich rozmiar i powierzchnia jaką zajmują – przechowywanie tego typu stołów poza rozgrywkami to spory problem.

W tym wypadku znacznie lepiej sprawdzają się więc stoły składane. Pomimo większej wagi, są znacznie bardziej kompaktowe – niestety jednak, jedna osoba nie poradzi sobie z ich złożeniem. Stoły do tenisa stołowego w wersji składanej umożliwiają także trening w pojedynkę – złożenie jedynie połowy stołu umożliwia samodzielną grę, podczas której możemy odbijać piłeczkę o złożony blat.

Z jakich elementów składa się stół do ping ponga

Stabilność stołu gra ogromną rolę w rozgrywce, dlatego wybrany przez nas stół tenisowy musi mieć trwały i pewny stelaż. Właśnie takie modele znajdziesz w internetowym sklepie sportowym SportBazar. Stelaż jest zazwyczaj wykonany ze stali lub metalu, jednak jeśli wolimy lżejsze rozwiązania, dostępne są również stoły aluminiowe. W przypadku najprostszych stołów do tenisa stołowego, są one osadzone na prostych nogach, co nie umożliwia niestety jego swobodnego przemieszczania, dlatego warte uwagi są modele wyposażone w kółka. To wygodne rozwiązanie, a dzięki blokadzie kół mamy pewność, że stół się nie poruszy podczas gry.

Dodatkowym wzmocnieniem jest rama – im bardziej masywny stelaż, tym grubsza. Jej zadaniem jest wzmocnienie stabilności i wytrzymałości stołu.

Kolejny element to oczywiście blat – najważniejszy jego element. Na nim toczy się rozgrywka i na nim odbija się piłeczka - to on zapewnia nam kontrolowanie jej kierunku i lotu. Blaty w stołach do tenisa stołowego wykonane są przeważnie z 20-25 mm płyty wiórowej, w tańszych odpowiednikach używa się płyt mdf o grubości 15 mm. Zazwyczaj stół do ping-ponga jest koloru ciemnozielonego lub granatowego, jednak nie ma to znaczenia dla komfortu i jakości gry.

Jeśli chodzi o siatkę, to zazwyczaj wykonana z jest wysokiej jakości bawełny. Musi być pewna i wytrzymała, by przetrwać silne uderzenia piłeczki. Często siatki posiadają możliwość regulowania wysokości, co jest przydatne zwłaszcza dla początkujących graczy. Regulowane jest także jej napięcie, a sama siatka jest przymocowywana do stołu przy pomocy specjalnych klipsów, co jest bardzo proste i wygodne. W zaawansowanych modelach siatka składa się sama podczas składania stołu.

Mając na uwadze powyższe wskazówki, na pewno uda nam się zakupić stół ping pongowy, dzięki któremu gra w tenisa stołowego będzie przyjemna i wygodna. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami – chętnie udzielimy wszelkich odpowiedzi na pytania związane z oferowanym przez nas sprzętem.

Powered by Comarch e-Sklep ®