0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Step do ćwiczeń - mały stopień, wiele możliwości

Aerobik to forma aktywności fizycznej preferowana głównie przez kobiety. Dyscyplinę tę ogranicza jedynie fantazja trenera. Mnogość kroków i układów pozwala na intensywne treningi w różnych stylach i odmianach. Jedną z wielu odmian jest step aerobik, potocznie nazywany stepem. Początki step aerobiku datuje się na lata 90-te, a jego protagonistką jest amerykańska trenerka Gin Miller. Sport ten polega na wchodzeniu i schodzeniu ze stepu do ćwiczeń w rytm muzyki, wykonując przy tym mniej lub bardziej wymagające kombinacje ruchów tworzące układy choreograficzne. Mniej skomplikowane układy będą idealne na początku przygody ze step aerobikiem i sprawią, że step do ćwiczeń na stałe zagości w Twoim planie treningowym.

Step do ćwiczeń – zalety treningu aerobowego

Step do aerobiku będzie idealnym przyrządem dla Ciebie. Jeśli chcesz pracować nad kondycją, bez względu na to, czy chcesz to robić na siłowni, czy w domowym zaciszu. Step do ćwiczeń nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu możesz trzymać go w domu i ćwiczyć kiedy tylko będziesz miała ochotę. Istnieje multum powodów, dla których warto uprawiać ten sport. Najważniejsze spośród zalet, jakie przyniosą Ci ćwiczenie na stepie do aerobiku to:

  • step aerobik to bardzo intensywna odmiana aerobiku. Jest idealną propozycją dla osób walczących z nadwagą. Podczas jednego treningu można spalić nawet 500 kalorii.
  • stosując step do aerobiku podczas treningów, poprawisz koordynację ruchową i poczucie rytmu.
  • ćwiczenia na stepie pomogą Ci wymodelować sylwetkę. Rozwija i wzmacnia głównie dolne partie ciała, w czasie treningu pracują m.in. mięśnie nóg, pośladków i łydek. Ćwiczenia dla zaawansowanych użytkowników angażują również mięśnie ramion i brzucha.
  • trening na stepie niesie za sobą ogólną poprawę kondycji fizycznej i samopoczucia, organizm staje się bardziej wytrzymały oraz zmniejsza się ryzyko chorób serca i układu krwionośnego.

Step do aerobiku – jaki wybrać

Zapisując się do klubu fitness, nie musisz zastanawiać się jaki step do ćwiczeń wybrać. Inaczej sprawy mają się kiedy chcesz uprawiać ten sport w domu. Podczas zakupu stepu do aerobiku zwróć uwagę na kilka istotnych czynników, które wpłyną na bezpieczeństwo i komfort ćwiczeń:

  • dopuszczalna waga ćwiczącego – pamiętaj, by dobrać sprzęt pod siebie, ważne parametry to Twoja waga, rozmiar buta i wzrost
  • step do aerobiku powinien posiadać równą powierzchnię, na której będziesz stawiać kroki. Szczyt stepu musi być pokryty antypoślizgową powłoką, stopa nie może się po niej ślizgać
  • step musi stabilnie stać na podłożu, jego spód powinien być wyposażony w podkładki antypoślizgowe. Zapobiegnie to przesuwaniu się sprzętu i niszczeniu podłoża pod nim.
  • sprzęt musi być wykonany z wytrzymałego materiału, który nie ulegnie zniszczeniu w trakcie intensywnego treningu

W ofercie naszego sklepu jest duży wybór stepów do ćwiczeń. Bardzo dobrym wyborem może być zakup przyrządu z regulowaną wysokością stopnia. Step do ćwiczeń występuje przeważnie w opcji z dwu- lub trzypoziomową regulacją wysokości. To rozwiązanie pozwala na adaptację sprzętu do poziomu zaawansowania Twoich ćwiczeń.

Szukasz ćwiczeń, które pomogą Ci zrzucić kilka centymetrów w obwodzie brzucha, ud czy bioder Kliknij i przejdź na naszego bloga>> trening-cardio-7-cwiczen-ktore-pomoga-ci-wrocic-do-formy-po-wakacjach

Powered by Comarch e-Sklep ®