0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 10
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Stabilizator – ratunek podczas kontuzji

Każdy sportowiec, czy to zawodowiec, czy amator nie raz borykał się z kontuzją. Kontuzje i urazy są elementem wpisanym w życie sportowców. U osób aktywnie uprawiających sport stawy są bardziej narażone niż u ludzi prowadzących zwykły tryb życia. Jedną z najczęstszych kontuzji jest kontuzja stawu kolanowego, jest on mocniej eksploatowany w wielu dyscyplinach sportowych niż inne stawy. Są to bolesne urazy, które eliminują sportowca z treningów na długie tygodnie. Wrócić do pełnej sprawności pomóc może stabilizator. Stabilizator ma za zadanie unieruchomienie stawu w bezpiecznej pozycji podczas trwania leczenia, bądź rehabilitacji po urazie.

Stabilizator na kolano – jaki wybrać

Wszystko zależy od rodzaju kontuzji stopnia uszkodzenia stawu. Stosuje się konkretny i dopasowany do urazu rodzaj stabilizatora na kolano. Przy drobnych kontuzjach stosuje się bezszwowe opaski, które utrzymują prawidłową temperaturę w obszarze stawu kolanowego. Tego typu ochraniacze zabezpieczają staw przed kolejnymi urazami, jak i otarciami i obiciem. Wykonuje się jej z materiału, który idealnie dopasowuje się do ciała i nie ogranicza ruchów podczas wykonywania ćwiczeń. W poważniejszych kontuzjach powinniśmy sięgnąć po stabilizator na kolano neoprenowy. Ochraniacze neoprenowe cechuje lekka konstrukcja oraz elementy wykonane z siateczki, które umożliwiają swobodną wentylację kontuzjowanego stawu.

Stabilizator stawu skokowego

Częstymi urazami są obrażenia stawu skokowego. Skręcenia, którym towarzyszy obrzęk i niewielki krwiak, są bardzo bolesne, a ich rehabilitacja może trwać bardzo długo. Stabilizator stawu skokowego pozwoli zabezpieczyć kostkę przed odnowieniem się kontuzji oraz jest sposobem na szybszy powrót do pełnej sprawności. Ochraniacze na kostkę w formie bezszwowej opaski można używać profilaktycznie, jak i w celach leczniczych. Przy poważniejszych urazach sprawdzą się stabilizatory stawu skokowego w postaci ściągacza z regulowanym systemem ucisku, który pozwoli jeszcze lepiej dopasować go do kostki. W naszej ofercie znajduje się duży wybór stabilizatorów na kolano, stabilizatorów stawu skokowego i ściągaczy.

Powered by Comarch e-Sklep ®