0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 231
Sortuj według
Strona 1 z 7 1 2 3
Strona 1 z 7 1 2 3

Jaki sprzęt do tenisa ziemnego jest niezbędny do gry? Rakieta!

Do gry w tenisa ziemnego niezbędna jest oczywiście rakieta, a jest w czym wybierać. Na rynku dostępne są modele całkiem proste i tanie, ale również takie bardziej zaawansowane, za które analogicznie musimy zapłacić więcej. Cena nie powinna być jednak czynnikiem decyzyjnym – priorytetem podczas doboru rakiety powinny być nasze prywatne preferencje – poziom, styl gry i predyspozycje fizyczne. Oczywistym jest, że początkujący gracz nie musi posiadać sprzętu do tenisa ziemnego z najwyższej półki, bo przeważnie nie będzie on wykorzystywał jego pełnych możliwości. Różnice między poszczególnymi modelami zaczniemy odczuwać dopiero z czasem, gdy rozwiną się nasze umiejętności.

Pierwsza rakieta może kosztować od 150 do nawet 500 zł – musimy jednak pamiętać, że jest to sprzęt na kilka lat, dlatego warto zdecydować się na taki wydatek. Do indywidualnych potrzeb dobrany musi zostać każdy parametr – waga rakiety, długość i grubość rączki, wielkość główki... Ważne są również naciąg i sztywność ramy, która odpowiada za tłumienie drgań. Nie ma prostej recepty na dobranie rakiety dla każdego, ponieważ w dużej mierze dobiera się ją indywidualnie do gracza, jego potrzeb i umiejętności – na pewno jednak uda ci się znaleźć coś odpowiedniego dla siebie w ofercie sklepu Sportbazar.pl.

Piłka tenisowa

Kiedy mamy już rakietę, kolejnym niezbędnym sprzętem do tenisa ziemnego jest piłka . W tym wypadku także możemy liczyć na sporo innowacji. Oficjalne przepisy wymagają, by piłka była biała lub żółta, natomiast jej wymiary muszą mieścić się w zakresie 6,35 cm a 6,67 cm średnicy i 56,7 g a 58,5 g wagi. Produkcją piłek zajmują się firmy wytwarzające również rakiety – zazwyczaj można je nabyć w opakowaniach po 3-4 piłki. Zakup piłki nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać – koniecznie powinna być wysokiej jakości, wytrzymała i pewna, by służyć nam jak najdłużej. Jej dobór powinien zależeć od wieku graczy oraz od typu nawierzchni, na której będziemy grać w tenisa ziemnego.

Rodzaje piłek do tenisa ziemnego

Mamy do wyboru dwa rodzaje piłek tenisowych – bezciśnieniowe i ciśnieniowe. Te pierwsze są polecane zwłaszcza dla początkujących i tych, którzy grają rzadziej. Ich podstawową cechą jest to, że wysokość odbicia piłki nie zmienia się w zależności od czasu jej używania, wadą jest za to fakt, że uderzona z odpowiednią siłą piłka może zwolnić zamiast przyspieszyć. Piłki ciśnieniowe natomiast po kilku tygodniach od użytkowania tracą swoje ciśnienie, przez co podczas gry stają się wolniejsze. Poleca się je zatem osobom grających częściej, które i tak regularnie wymieniają piłki – zawodowcom i amatorom, którzy trenują regularnie i na wysokim poziomie. Uderzenie piłki ciśnieniowej jest znacznie bardziej precyzyjne, a producenci pracują nad przedłużeniem ich żywotności (z dobrym skutkiem).

Tenis ziemny –co składa się na strój tenisisty

Jednym z elementów odzieży tenisowej, jako że rozgrywka często toczy się w pełnym słońcu czy wysokiej temperaturze jest chustka lub czapka z daszkiem. Chronią one głowę przed przegrzaniem i ochraniają twarz przed promieniami słonecznymi. Podczas zakupu czapki warto zwrócić uwagę na to, by była wyprodukowana z oddychającego materiału oraz aby była dopasowana do głowy – ani za ciasna, ani za luźna. Podobna zasada dotyczy koszulek i spodenek bądź spódniczek – sprawdzą się materiały oddychające i jasne kolory, zwłaszcza w dużym słońcu. Krój jest dowolny – priorytetem jest nasza wygoda na korcie.

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór obuwia – musimy dobrać buty do tenisa ziemnego nie tylko do rozmiaru naszej stopy, ale także do nawierzchni, na której będziemy grać. Ogromne znaczenie ma tutaj podeszwa, ale but musi być również przewiewny i wygodny, zapewniający tym samym ochronę dla stawu skokowego. Ważnym elementem stroju są także skarpetki – przepuszczające powietrze, zapobiegające otarciom i wygodne. Z kompletnym wyposażeniem z internetowego sklepu sportowego SportBazar czeka nas przyjemna i komfortowa gra w tenisa ziemnego.

Powered by Comarch e-Sklep ®