0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Typ produktu:

Towarów w kategorii: 3
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Spodnie narciarskie – niezbędne na stok

Sporty zimowe były, są i z pewnością będą jednymi z najciekawszych i najchętniej uprawianych. Amatorów białego szaleństwa nie brakuje – wszyscy od dzieci po starsze osoby znajdują w tej aktywności coś, co daje radość. Nie byłaby ona jednak tak duża, gdyby nie odpowiedni strój, w tym dobre spodnie narciarskie. Bez nich nawet najpiękniejszy stok nie wydaje się już tak przyjazny.

Spodnie zimowe dla kobiet, mężczyzn i dzieci

Zimą, w niskiej temperaturze i przy porywistym lodowatym wietrze możemy albo zaszczyć się w ciepłym mieszkaniu z filiżanką gorącej kawy latte, albo wyjść naprzeciw przygodzie i ruszyć na stok. Amatorzy białego szaleństwa nie mają wątpliwości – aktywność to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, ale niestety ludzki organizm dość ciężko znosi niskie temperatury. Bez odpowiednich ubrań nie tylko czujemy się źle, ale też ryzykujemy zdrowiem, więc wszystko, co na sobie mamy, musi nas wspierać. Jednym z najważniejszych elementów garderoby są wtedy spodnie zimowe. Solidne, grube i ciepłe spodnie z nieprzemakalnego materiału gwarantują odpowiedni komfort termiczny, chronią przed skutkami przebywania przez dłuższy czas w niskich temperaturach, a poza tym – co tu dużo mówić – sprawiają, że nie zrażamy się pierwszymi niepowodzeniami.

Kto nie upadł nigdy przy pierwszych próbach jazdy na nartach lub snowboardzie ten nie wie, jak bardzo to demotywuje. Kiedy jeszcze „zaliczymy” dość chłodne spotkanie z zamarzniętym na kość śniegiem, odechciewa nam się kolejnych prób. Zbyt lekki ubiór doprowadza czasami też do przedwczesnego zakończenia ferii, bo chorzy, po prostu nie jesteśmy już w stanie dalej korzystać z uroków zimy. To kolejny powód, dla którego warto kupić naprawdę porządne spodnie zimowe renomowanego producenta.

Jak wybrać spodnie narciarskie

Wybór spodni narciarskich jest ogromny, a nie mniejsze są też różnice cenowe. Kupujący często skuszeni niskimi cenami konkretnych modeli spodni decydują się na zakup takich, które absolutnie nie będą się na dłuższą metę sprawdzać. Dlatego, jeśli chcesz uniknąć takiego problemu i nie stracić niepotrzebnie pieniędzy na spodnie narciarskie, które okażą się nieodpowiednie, zobacz, co warto wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim zewnętrzny materiał wykonania spodni powinien być nieprzemakalny. To konieczny warunek, bo na stoku absolutnie nie sprawdzą się spodnie z bawełny czy wełny. Owszem, te materiały mogą się znaleźć w wewnętrznej części spodni, ale nigdy nie na zewnątrz. Spodnie zimowe muszą ponadto „oddychać”. Nie chodzi o to, by całkowicie odciąć dostęp świeżego powietrza, ale by nie tracić ciepła, ale jednocześnie odprowadzać wilgoć, która jest skutkiem pocenia się organizmu. W tym przypadku do wyboru są spodnie z membrany hydrofilowej i mikroporowatej. Dodatkowo spodnie powinny mieć wodoszczelne szwy i zamki oraz szelki, które zapobiegają zsuwaniu się tej części odzieży podczas upadków. Koniecznymi elementami są też zamek na boku nogawki oraz wzmocnienia na nogawkach i kolanach spodni.

Powered by Comarch e-Sklep ®