zakupy@sportbazar.pl tel. 58 680 22 60 (pon. - pt.: 8:00 - 16:00)
0

Kategorie

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Towarów w kategorii: 1
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Podczas Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie aż 57% wszystkich medali zdobyli zawodnicy ubrani właśnie w stroje Speedo. Sportowcom – niezależnie od tego, czy są profesjonalistami czy amatorami – w osiąganiu celów znacznie pomagają okulary do pływania Speedo i czepki pływackie tej marki. Niektórzy pływają bez okularów, z zamkniętymi oczami. Jeśli jednak nie lubisz koncentrować się na zaciskaniu oczu i chcesz zwiększyć komfort treningu (mimo zamkniętych oczu może się do nich dostać woda) – zainwestuj w okulary pływackie. Ochronią one Twoje oczy przed podrażnieniami, które wywołuje chlor, pH wody, a także wirusy i bakterie, które grożą zapaleniem spojówek.

Okulary do pływania Speedo - jak dobrać właściwy rozmiar?

Okulary, które spełniają swoją funkcję, nie mogą być ani za duże, ani za małe. Za duże będą przepuszczać wodę, za małe zaś – uciskać podczas pływania, przez co będziesz myślał tylko o tym, żeby je zdjąć.

Jak sprawdzisz czy rozmiar jest właściwy? Załóż okulary i dociśnij je do twarzy. Poprawnie dobrane „przykleją” się do oczu na parę sekund. Okulary do pływania Speedo mają często szerokie uszczelki. Gwarantują one lepszą przyczepność – dzięki czemu woda nie wlewa się do środka. Uszczelka powinna być wykonana z hipoalergicznego silikonu (nie wywoła uczulenia) lub gumy termoplastycznej. Sprawdź też przed zakupem szerokość szkieł – powinny one obejmować całe oczodoły.

Rodzaje okularów pływackich – poznaj je, zanim kupisz

Dobierając okulary, zwróć też uwagę na typy okularów pływackich. Innego rodzaju potrzebujesz, pływając rekreacyjnie, a zupełnie inny powinieneś zakupić, jeśli pływanie to Twój sposób na życie – jeśli zajmujesz się tym zawodowo.

  • Okulary miękkie - Jeśli pojawiasz się na basenie 1-2 razy w tygodniu, wybierz ten rodzaj. Uszczelka wokół szkieł jest gruba, ale bardzo miękka, przez co wygodna. Haczyk tkwi w tym, że kąt widzenia jest wąski, dlatego nie sprawdzą się przy pływaniu wyczynowym.
  • Okulary półtwarde - W tych okularach poczujesz większy ucisk, jednak zapewnią Ci szerszy kąt widzenia. Wybierz je, jeśli jesteś częstym gościem pływalni.
  • Okulary twarde („szwedki”) - Speedo wychodzi też naprzeciw wymaganiom profesjonalnych pływaków. Tutaj liczy się przede wszystkim szybkość i dobra orientacja w wodzie, którą zapewnia szeroki kąt widzenia. Uwaga, ten rodzaj musisz złożyć samodzielnie (zakupisz go w częściach).

Soczewki – zwróć na nie uwagę!

Soczewki powinny być wykonane z poliwęglanu – materiał ten jest wytrzymały i odporny na mechaniczne uszkodzenia. Gwarantuje też dobrą widoczność pod wodą. Najczęściej spotykane są modele przezroczyste, ale jeśli na pływalni jest mocne oświetlenie, wybierz okulary z przyciemnianymi szkłami z filtrem UV. Dodatkowo powłoka antifog często zapobiega parowaniu szkieł.

Czepki pływackie Speedo – czym się kierować przy wyborze?

Przed wodą, poza okularami, chronią też czepki. Zakłada się je jednak nie tylko po to, by włosy zostały suche. Czepki pływackie Speedo chronią je przed przesuszeniem od chloru, podrażnieniami od środków chemicznych, bakteriami czy stanami zapalnymi uszu. Oprócz tego, zmniejszając opór wody, pomagają zwiększyć Twoją szybkość.

Jeśli pływasz często, zdecyduj się na czepek z wytrzymałego materiału – jest nim silikon. Silikon dodatkowo będzie idealny, jeśli jesteś alergikiem. Unikniesz w ten sposób podrażnień. Może je wywołać lateks – jeden z najczęstszych alergenów.

Jeśli woda na basenie jest ciepła lub bardzo ciepła, zdecyduj się na lekki czepek. W chłodniejszej wodzie lepiej sprawdzi się czepek neoprenowy. Jeśli naprawdę Ci zimno, możesz założyć na niego drugi, silikonowy lub lateksowy.

Powered by Comarch e-Sklep ®