0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Przyrządy do piłkarskiego treningu siłowego i szybkościowego – na czym polegają ćwiczenia

Wśród akcesoriów do piłkarskiego treningu siłowego i szybkościowego wymianiamy spadochrony treningowe, pasy do treningu siłowego oraz gumy do treningu siłowego. Jest to grupa produktów, która pozwala nam pracować nad mięśniami nóg i brzucha oraz ogólną kondycją, sprawnością fizyczną i równowagą, uatrakcyjniając jednocześnie trening. Wszystkie te sprzęty działają na podobnej zasadzie – najpierw użytkowik musi jak najszybciej biec, a potem za sprawą wprawienia sojego ciała w szybki ruch, napotyka opór albo w postaci rozciągącej się gumy albo powietrza (w przypadku spadochronu). Przyrządy do piłkarskiego treningu siłowego i szybkościowego są uniwersalne i sprawdzają się również w innych sportach na przykład w bieganiu czy koszykówce. Doskonale sprawdzają się w treningu skierowanym na utratę masy.

Spadochron treningowy – wszystko o sprzęcie

Spadochron treningowy zwany również spadochronem biegowym nie służy do latania, a do ćwiczeń w poziomie. To, wbrew pozorom proste, "urządzenie" służy poprawie sprawności z zakresu szybkości i siły. Aby rozpocząć korzystanie ze sprzętu wystarczy przypiąć pas na odcinku lędźwiowym. Potem należy już tylko biec. Początkowo użytkownik robi to bez większego trudu, jadnak po chwili, kiedy spadochron wzniesie się w powietrze, użytkownik napotyka opór i musi bardziej zaangażować mięśnie. Im szybciej biegnie, tym szybciej napotka opór i tym mocniejszy on będzie. Spadochron biegowy to sprzęt treningowy, który nie wymaga pomocy innej osoby, jest jednoosobowy w obsłudze. Spadochrony to niedrogie artykuły do ćwiczeń. Można nabyć je już za kilkadziesiąt złotych.

Guma i pasy do treningu siłowego – wszystko o sprzęcie

Co innego guma do treningu siłowego i pasy do treningu siłowego. Ten sprzęt zngażuje już dwie osoby. Jedna z nich skupia się na sprincie, druga stanowi opór sama w sobie. Zasada angażowania ciała do wysiłku jest dokładnia taka sama, jak w przypadku spadochronu treningowego, pracują również te same mięśnie. W przypadku gumy jednak użytkownik zakłada dodatkowy system nośny w postaci szelek. W zależności od jakości wykonania oraz mocy oporowej, gumy do treningu siłowego i paski do treningu siłowego mogą kosztować od 150 do 300 zł.

Powered by Comarch e-Sklep ®