0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 7
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Softshell damski – czym właściwie jest i kiedy się go nosi

Ostatnio coraz częściej słyszymy o kurtkach typu softshell. Dziś podpowiemy Wam, czym właściwie jest softshell i kiedy się go nosi. Softshell damski to typ kurtki, która składa się z trzech warstw – termoaktywnej, ocieplającej i zewnętrznej z membraną np. z goreteksu. Ostatnia warstwa jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, ale przy tym miękka. Kurtki tego typu są wiatroodporne. Cechują je także właściwości wentylacyjne, dzięki nim bowiem nadmiar wilgoci i ciepła jest odprowadzany ze skóry do wewnętrznych partii materiału. Ze względu na swoje właściwości doskonale sprawdzą się nie podczas przemierzania trasy dom-praca, a podczas intensywnej aktywności np. podczas górskiej wspinaczki. Na rynku istnieją softshelle na pory przejściowe (wiosnę i jesień) i te spotykamy najczęściej, ale dostępne są również wersje zimowe i letnie. To środkowa, ocieplająca tkanina warunkuje porę roku dedykowaną noszeniu. Lato to pora roku, w której przeważnie cieszymy się sprzyjającą pogodą i wysokimi temperaturami. Nie oznacza to jednak, że w tym ciepłym okresie nie będą nam potrzebne kurtki. Cienki, oddychający softshell damski doskonale sprawdzi się podczas wycieczki w góry czy wietrzny dzień na wakacjach nad morzem. Przewiewna kurtka to w takiej sytuacji najlepszy wybór i niezbędny element wyposażenia.

Kurtka na górskie wędrówki - softshell damski 4f

Silny wiatr to dość częsta atrakcja na zboczach gór, szczególnie jesienią. Może nas spotkać w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Piesze wycieczki czy wędrówki po górach to przykłady okoliczności, w których na pewno softshell damski będzie jak znalazł. Zwykle na takie wyprawy wybieramy się późną wiosną, latem lub wczesną jesienią. Na lato i okres przejściowy wybierajmy przewiewne kurtki z cienką lub średnią warstwą wypełnienia. Kurtka musi gwarantować cyrkulację powietrza (pamiętajmy o tym, że podczas wzmożonej aktywności nasz organizm zaczyna wytwarzać wyższą temperaturę, czego skutkiem są krople potu). Pogoda na szlaku bywa wyjątkowo kapryśna i mimo sprzyjających warunków i prognoz, w kilka chwil może się diametralnie zmienić. Kurtka typu softshell to więc niezbędny przedmiot w naszym plecaku – tym bardziej, że jest dość lekka i nawet nie poczujemy jej ciężaru, a często może pomóc nam podczas ochłodzenia. Ważne, żeby wykonana była z trwałego materiału, najlepiej kiedy wyposażona jest dodatkowo w kaptur czy stójkę, które zapobiegną zmoknięciu głowy i szyi. Przy zakupie zwróć też uwagę na to, czy kurtki mają ściągacze przy rękawach i dolnej krawędzi. To zapewni wychładzaniu organizmu. Na rynku pojawia się wiele podróbek. Producenci bardzo często nazywają swoje kurtki softshellami, ale tak naprawdę nie mają z nimi nic wspólnego. Ideę tę z pewnością jednak rozumie 4f - producent odzieży sportowej. Firma od lat współpracuje ze sportowcami, a jej projektanci doskonale wiedzą, jak dobrać materiał, by dopasować kurtkę do warunków naturalnych, typu aktywności oraz uwarunkowań związanych z płcią. Prócz tego softshell damski 4f jest zwykle bardzo lekki. Plusem wielu modeli dostępnych w naszym sklepie sportowym, oprócz wspomnianej już niewielkiej, praktycznie nieodczuwalnej wagi, jest ich "kompaktowość". Możemy poskładać je i spakować do specjalnej torby lub nawet kieszeni innej kurtki, dzięki czemu zajmuje ona wyjątkowo mało miejsca w naszym bagażu, kiedy nie będzie już potrzebna. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie oprócz kwestii technicznych ważny jest oczywiście także wygląd kurtki – musi być zgodny z naszym gustem i upodobaniami. Softshell damski 4f to jednak gwarancja tego, że kurtka jest zgodna z aktualnymi trendami.

Jak wybrać rozmiar - softshell damski 4f

Priorytetową sprawą przy wyborze kurtki typu softshell damski jest oczywiście jej rozmiar – możemy wybierać zgodnie z noszonym przez nas na co dzień rozmiarem. W zimie zazwyczaj ubieramy się na cebulkę, ale ta reguła nie działa w przypadku kurtki tego typu. Pod softshell zakładamy zimą... odzież termoaktywną. Nie kupujemy więc kurtki o rozmiar większej. Pamiętajmy o tym, że podstawową funkcją takiej kurtki jest wentylacja i wiatroodporność. Zakładamy ją wtedy, kiedy mamy zamiar faktycznie się ruszać. W innym razie możemy zmarznąć.

Powered by Comarch e-Sklep ®