0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 167
Sortuj według
Strona 1 z 5 1 2 3
Strona 1 z 5 1 2 3

Skarpety sportowe męskie – niezwykle ważne w sporcie

Skarpetki są często traktowane po macoszemu, jako taki drugoplanowy element odzieży, wręcz jako dodatek, ale nie w sporcie. Podczas aktywności fizycznej ważny jest każdy element, jaki masz na sobie. Również – a może nawet w szczególności – właśnie skarpety sportowe męskie. Skarpetki zakładamy nie bez powodu – mają chronić stopę przed otarciami i wchłaniać pot, ale mogą też ograniczać ślizganie się stopy w bucie.

Skarpetki męskie - rodzaje

Rynek obfituje w niezliczone wręcz modele skarpet. Począwszy od tych długich, sięgających aż po kolano, przez standardowe skarpety okrywające łydki, a na stópkach kończąc. Szczególną popularnością cieszą się skarpetki męskie marki Nike z charakterystycznym logo w kształcie „łyżwy”. Te skarpetki są wykonane z tkaniny, która chłonie pot, a jednocześnie pozwala stopom „oddychać” dzięki splotowi, który daje odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza. W ofercie sklepu sportbazar.pl znajdziesz skarpetki w różnych kolorach i zarówno standardowe, jak i ze wzmacnianymi częściami piętowymi oraz palcowymi. Takie modele są polecane szczególnie podczas biegania, kiedy palce uderzają w przednią część butów, a pięta mocno uderza w podłoże. Najlepiej, żeby skarpetki były wykonane z mieszaniny bawełny i syntetycznych włókien. Będą wtedy ciepłe, ale jednocześnie trwałe i szybciej wyschną po praniu.

Stopki męskie – kiedy stosować

Chyba nikt nie wątpi w zasadność noszenia skarpetek. Ten element odzieży chroni nasze stopy przed otarciami, chłonie wilgoć, ogranicza ruchy stóp w butach i zapewnia ciepło. Jednakże nie każde skarpetki pasują do każdych butów. W ostatnich latach nastąpił szczególny wzrost zainteresowania krótkimi skarpetami, tzw. stópkami, ale pamiętaj, że stopki męskie nie mogą być noszone z butami o wyższej cholewce. W takiej sytuacji nawet najlepsze buty spowodowałyby bolesne otarcia, bo pot w połączeniu z tarciem niemalże zawsze skutkuje uszkodzeniem skóry. Stópki możesz nosić tylko z butami treningowymi, które kończą się poniżej kostki, ale długość skarpetki powinna być długości zapiętka butów.

Powered by Comarch e-Sklep ®