0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 186
Sortuj według
Strona 1 z 6 1 2 3
Strona 1 z 6 1 2 3

Skarpety sportowe damskie

Skarpetki to jeden z podstawowych dodatków odzieżowych, chociaż można je nazwać niezbędnikiem w szafie każdej kobiety i każdego mężczyzny. Skarpety damskie mogą być zwyczajne albo firmowe. Wbrew pozorom między takimi skarpetami jest duża różnica, a szala zalet przechyla się mocno na stronę skarpet firmowych.

Skarpety damskie w sportowym stylu

Sportowe skarpetki są wykonane znacznie lepiej niż zwyczajne skarpetki. Przede wszystkim do produkcji takich skarpet wykorzystuje się nieco inne materiały. Wyższa cena skarpetek firmowych jest wynikiem użycia lepszej jakości materiałów – takich, które nie zmieniają szybko swojego kształtu i nie przecierają się. Wyróżniamy dwa zasadnicze rodzaje skarpet sportowych:

  • tradycyjne skarpety sięgające za kostkę;
  • skarpetki tzw. stópki sięgające przed kostkę.

Tradycyjne skarpety sportowe damskie można zakładać do wszystkich butów, natomiast stópki do tych, które mają niskie cholewki. Stópki są niewidoczne w butach z niskimi cholewkami, a więc cała stylizacja wygląda bardzo elegancko, a w dodatku nie ma efektu skracającego optycznie nogi. W standardowych skarpetach uzyskujemy na łydkach poziomą linię, która sprawia, że wydajemy się niżsi niż w rzeczywistości.

Skarpetki damskie

Jednymi z najpopularniejszych skarpet są skarpetki sportowe damskie. Te skarpetki są dostępne w kilku kolorach – białym, czarny, szarym i czerwonym. W ofercie sklepu SportBazar.pl znajdziesz pełną rozmiarówkę tych skarpetek. Dostępne są rozmiary dziecięce (19-22), młodzieżowe (23-35) i dla dorosłych (36-42). Skarpetki damskie cechują się bardzo dobrą rozciągliwością, obecnością specjalnych wzmocnień w części palcowej i piętowej, a także gumkami, które dobrze dopasowują się do łydek, ale ich nie uciskają.

Jak wybrać dobre skarpetki

Przede wszystkim dobierz odpowiedni rozmiar skarpet. Jeśli będą za duże, będą się zsuwać ze stóp. Gdy wybierzesz rozmiar za mały, skarpetki się szybko zdeformują (między innymi wypchnie się w nich część palcowa). Kolor możesz dobrać do butów albo kontrastowo. Białe skarpetki świetnie pasują do białych butów, czerwone skarpety dobrze wyglądają z czarnymi butami, a szare skarpetki ładnie komponują się z butami w kolorze pudrowego różu.

Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonane są dane skarpetki. Najlepiej, by materiał wykonania składał się z mieszanki bawełny, poliestru i elastanu. Wtedy skarpetki będą jednocześnie miękkie w dotyku i wygodne, a z drugiej strony też odporne na pranie i przetarcia oraz rozciągliwe. W składzie dobrych skarpetek powinno być przynajmniej 60% bawełny.

Powered by Comarch e-Sklep ®