0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Producent:

Sortuj według

-22%

Skakanka Legend drewniane rączki 81562

Strona 1 z 1 1

Skakanki treningowe – zabawa i trening w jednym

Większość z nas miała styczność ze skakankami w dzieciństwie. Ta niepozorna zabawka dawała wiele godzin frajdy i pozwalała nieświadomie wypracować kondycję. Skakanki treningowe nie różnią się wiele od tych z dzieciństwa, jednak są profesjonalnymi przyrządami treningowymi. Mimo iż skakanki treningowe zachowały swoją prostotę i uniwersalność umożliwiają wykonanie wyczerpującego treningu, który wzmocni przede wszystkim dolne partie ciała i poprawi kondycję.

Skakanka bokserska, skakanka crossfit, skakanka stalowa – co do czego

Skakanki treningowe często wykorzystywane są podczas treningów cardio, dzięki nim szybko wprowadzimy cały nasz organizm na obroty i spalimy setki kalori. Nawet amator szybko nauczy się płynnie i dokładnie skakać. Sprawdzą się idealnie jako sprzęt do wykonania ogólnej rozgrzewki. Skakanki treningowe często używane są przez osoby trenujące sztuki walki, takie jak boks, kick boxing. Wówczas mamy do czynienia ze skakanką bokserską. Skakanka bokserska zwykle jest skakanką stalową. Obciążenie skakanki za pomoca stali wymusza szybsze przeskoki. Aby jednak z niej korzystać trezba mieć wprawę, bowiem uderzenie w stopy lub kostki taką rozpędzoną skakanką stalowąpotrafi być bolesne. Skakanka stalowa to skakanka dla prawdziwych twardzieli. Nie polecamy jej do zabaw dla dzieci. Takie skakanki poprawiają wydolność i kondycję, a dzięki modelom z obciążeniem mogą pomóc wzmocnić również mięśnie górnych partii ciała. Skakanka bokserska sprawdzi się także jako skakanka crossfit, bowiem tutaj chodzi o podobne efekty. Jeśli zależy nam na kontrolowaniu swoich rezultatów, wybierzmy bardziej zaawansowane skakanki, które posiadają np. liczniki. Wiele funkcji takich jak czas, spalane kalorie, liczba skoków, licznik redukcji wagi, pozwolą na nadzorowanie i poprawianie wyników podczas kolejnych treningów.

Skakanki treningowe – co wyćwiczymy, skacząc

Ćwiczenia na skakance to nie tylko przeskakiwanie z nogi na nogę przez obracająca się linkę. Istnieje wiele rozbudowanych treningów fitness i interwałowych z użyciem skakanki do ćwiczeń. Skakanki treningowe mogą pomóc nam w ćwiczeniach gimnastycznych, np. przy wykrokach lub przysiadach można trzymać ją w dłoniach wyciągniętych przed siebie, złożoną kilka razy na pół. Używając skakanki do przeskoków, wyćwiczymy mięśnie nóg – szczególnie mięśnie łydek ud i pośladków. Regularne skakanie na skakance pomoże w walce z cellulitem i niechcianą tkanką tłuszczową, ale przede wszystkim pomaga w pracy nad kondycją i szybkością. Skakanie na skakance jest świetnym ćwiczeniem cardio. 30 minut intensywnego skakania na skakance pozwoli nam spalić nawet 400 kalorii. Systematyczne treningi z użyciem skakanki sprawią, że nasza kondycja bardzo szybko wzrośnie.

Powered by Comarch e-Sklep ®