0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Wymiary:

Liczba produktów: 15
Sortuj według

-20%

Pas do antenki Domeks 2szt

Pas do antenki Domeks 2szt

79,00 PLN 99,00 PLN

Strona 1 z 1 1

Siatkówka, w związku z ostatnimi sukcesami naszych sportowców, przeistoczyła się w dyscyplinę, którą chce uprawiać coraz więcej osób – zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie. Do zabawy lub poważnego treningu potrzebne są tylko siatki do piłki siatkowej, piłki i drużyny.

Na co zwrócić uwagę, planując zakup siatki do siatkówki

Do gry w siatkówkę nie potrzeba zbyt wiele. To mało wymagający sprzętowo, ale ciekawy i emocjonujący sport zespołowy, który staje się coraz popularniejszy. Siatki do piłki siatkowej są bardzo ważne. Można mieć piłkę i drużynę, ale bez siatki ten sport nie ma większego sensu.

Siatki do siatkówki – niezbędne wymiary

W miarę tego, jaką popularnością zaczęła cieszyć się ta gra, coraz poważniej podchodzi się również do jej zasad. Dotyczy to nawet podwórkowych czy parkowych boisk.

Profesjonalne siatki do piłki siatkowej mają długość nie większą niż 10 m i nie mniejszą niż 9 (z wyjątkiem piłki plażowej, która ma luźniejsze zasady: tutaj długość i szerokość mogą być mniejsze). Zawiesza się ją na innej wysokości dla kobiet i dla mężczyzn. U kobiet wysokość przeważnie wynosi 2,24 m, zaś w przypadku mężczyzn – 2,40 m. Oczka nie powinny być większe niż 10x10 cm.

Siatki do piłki siatkowej – kupuj z rozwagą

Co jeszcze jest ważne przy zakupie siatki, zwłaszcza przez internet Powinna ona mieć wszytą elastyczną linkę, którą wyregulujesz napięcie. Czasami dołączane są również stalowe linki (którymi zamocujesz siatkę na słupkach) oraz naprężające zabezpieczenia.

Materiały, z których powinna być wykonana siatka to polipropylen lub polietylen. Są to surowce wytrzymałe i odporne na uderzenia, a także na naciągnięcia, przetarcia, przerwania i warunki atmosferyczne, które posłużą przez wiele lat intensywnej gry. Takie siatki do siatkówki nadają się nie tylko do gry halowej, ale i na świeżym powietrzu.

Siatki do siatkówki – ważne szczegóły przy zakupie

Siatki do piłki siatkowej powinny mieć też dolną i górną krawędź obszyte białą lub neonową taśmą (u góry o szerokości 7, zaś u dołu maksymalnie 5 cm). Zwiększa to komfort gry (pozwala stwierdzić jednoznacznie net). Na obu brzegach profesjonalnej siatki do siatkówki znajdziesz też białe taśmy, które powinny być umieszczone równo nad liniami boiska oraz antenki, które dopasowują pole przestrzeni nad siatką do rozmiarów boiska.

Siatkówka plażowa – odpoczywaj aktywnie

Jako, że to “wakacyjny” sport na rozluźnienie, zasady i sprzęty również są lżejsze. Zestawy do siatkówki plażowej przeważnie mieszczą się w jednej pakownej torbie. Siatki do piłki siatkowej na plażę są lżejsze i nieco mniej stabilne, jednak mocując siatkę w piasku przy pomocy dołączonych śledzi, można uzyskać solidnie wbitą i naciągniętą siatkę.

Niezależnie do tego, gdzie i na jakim poziomie grasz, siatki do piłki siatkowej będą Ci niezbędne. Sprawdź ofertę sklepu z odzieżą i akcesoriami sportowymi Sportbazar.pl, postaw na sprzęt wysokiej jakości i szlifuj swoje siatkarskie umiejętności!

Powered by Comarch e-Sklep ®