0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Liczba produktów: 16
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Piłka ręczna staje się w ostatnich latach coraz popularniejsza. Depczemy po piętach całkiem niezłym drużynom. Na treningach, poza wymogami fizycznymi zawodników, potrzeba dobrego sprzętu. Do meczu piłki ręcznej potrzeba go niewiele, ale warto by był dobrej jakości.

Na co zwrócić uwagę, kupując siatki do piłki ręcznej

Siatki są dostępne w standardowych rozmiarach: 2 metry wysokości i 3 metry na szerokość. Dzięki temu można je dopasować do każdej bramki.

Siatki do piłki ręcznej są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. W sklepie Sportbazar.pl są one dostępne w kilku różnych kolorach, co pozwala dopasować je do swojego gustu i wystroju sali gimnastycznej. Obecność siatki do handballa na sportowej hali w każdej szkole jest po prostu niezbędna.

Siatki do handballa – w jaką zainwestować

Siatki do piłki ręcznej są zróżnicowane pod względem grubości sznurka, materiału, z którego powstały oraz głębokością. Należy dopasować ją do ramy bramki. Najczęściej spotykana mieści się między 1 a 1,5 m, jednak dostępne są również głębsze siatki.

Przy zakupie, poza wymiarami samej siatki, sprawdź też średnicę jej oczek. To ważne, jeśli nie chcesz, by Twoja piłka przelatywała przez siatkę. Dostępne są siatki o otworach w rozmiarach od 3x3 cm do 10x10 cm. Piłka nie będzie przez nie przelatywać.

Siatki do piłki ręcznej: z czego są wykonane

Ceny siatek są zależne od rozmiaru oraz od materiału, z których są wykonane. Za wysokiej jakości materiały uznaje się polipropylen i polietylen. Są to syntetyczne surowce odporne na różne warunki atmosferyczne. Nie chłoną one wody, dzięki czemu możesz korzystać z nich również na dworze.

Siatki do handballa z takich materiałów znoszą duże obciążenia, szarpanie, ścieranie, naciąganie i mocne gole (rzuty potrafią mieć prędkość nawet 120 km/h!). Polietylen i polipropylen są odporne również na warunki atmosferyczne, takie jak mocne słońce, deszcz, wiatr czy mróz, dlatego są najodpowiedniejszym i uniwersalnym wyborem, właściwym zarówno na halę, jak i na dwór.

Co jeszcze jest ważne przy zakupie siatki

Siatki do handballa dostępne są również w zestawach z piłkochwytami. Są to specjalne “murki”, które zatrzymują piłkę na boisku podczas gry i pozwalają uniknąć jej toczenia się na inne boiska, na widownię lub np. na ulicę. Zainwestuj w zestaw z piłkochwytami, jeśli planujesz treningi głównie na świeżym powietrzu. Zestaw uzupełnij o zaczepy do siatki. Przydadzą Ci się one do szybkiego zamontowania, naciągnięcia i zabezpieczenia siatki na bramce.

Powered by Comarch e-Sklep ®