0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 27
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Sanki dla dzieci – kultowy sprzęt zimowy

Kto z nas nie pamięta tych pięknych chwil, kiedy jako małe dzieci podziwialiśmy obsypany śniegiem świat z miękkiego siedzonka sanek z oparciem ciągniętych przez rodziców lub opiekunów. Sanki dla dzieci to niewątpliwie jedna z podstawowych zabawek zimowych i mimo swojej prostoty, najlepszy sprzęt do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jego tańszym i, choć nieco mniej wygodnym, nadal zapewniającym mnóstwo frajdy śnieżnym pojazdem jest ślizg.

Sanki dla dzieci są dostępne w wielu rodzajach – zarówno pod postacią odkrytych modeli z prawdziwymi płozami, jak i w formie rynienek z siodełkami. Te pierwsze są przeznaczone dla kilkuletnich dzieci, które są już w stanie trzymać się sanek, a te drugie dla maluchów.

Nartosanki – co to jest i kiedy warto kupić

Nartosanki to sprzęt będący połączeniem sanek i nart. Konstrukcja nartosanek może być dwojaka – mogą składać się z siodełka na płozach oraz przedniej części z nartą i kierownicą albo przypominać rynienkowe sanki dla małych dzieci. Nartosanki wyglądają jak skuter śnieżny i są wyposażone w hamulce, więc dzieci mogą nimi samodzielnie hamować. W przedniej części nartosanek znajduje się specjalny zaczep, do którego przytwierdzamy linkę do ciągnięcia. Cecha charakterystyczną nartosanek jest to, że nabierają prędkości zdecydowanie szybciej, niż zwyczajne sanki, więc mogą gwarantować bardziej dynamiczną jazdę. W sklepie sportbazar.pl znajdziesz nartosanki od renomowanej marki Hamax– bezpieczne, solidne i ładne.

Sanki czy nartosanki – co wybrać

  • Sanki z oparciem (szczególnie te o konstrukcji rynienkowej), wyglądają bezpieczniej niż nartosanki. Rynienka w pewien sposób okala dziecko i chroni je przed wypadnięciem z sanek. Dodatkowo odpowiednio wyprofilowane siodełko i specjalne zapięcie stabilizuje dziecko w sankach, więc nie ma obawy, że maluch z nich wypadnie nawet przy dość dużej prędkości. Taka konstrukcja jest odpowiednia dla młodszych dzieci.
  • Nartosanki są znacznie szybsze, a ich budowa pozwala się szybciej rozpędzić. Mimo tego nartosanki są stabilne, bo mają szeroki rozstaw płóz, co pomaga jeździe nawet po bardzo „problematycznym” śniegu. Tego typu konstrukcja jest jednak przeznaczona dla starszych dzieci. Nie można sadzać na nartosankach malucha w wieku do 2 lat, bo zwyczajnie nie będzie się w stanie trzymać kierownicy i kontrolować swojej postawy.
Z pewnością każde dziecko powinno mieć sanki lub nartosanki, bo sprzęt ten w wielu przypadkach jest najlepszym rozwiązaniem przy poruszaniu się z maluchem po śniegu. Oczywiście nie mówimy tutaj o warunkach typowo miejskich, ale w czasie spacerów albo wyjazdów na wieś sanki dla dzieci będą rozwiązaniem 2 w 1 – z jednej strony pozwolą nam łatwo przemieszczać się z dzieckiem, a z drugiej dadzą maluchowi mnóstwo frajdy. Sanki są doskonałym pomysłem na prezent gwiazdkowy, gdyż sezon z intensywniejszymi opadami śniegu zaczyna się ostatnio w Polsce dopiero w okolicach świat albo po nowym roku. Jazda na sankach może być taką zaprawą przed uczestnictwem w prawdziwym kuligu. Saneczkowy spacer to dodatkowo świetny sposób na hartowanie dziecka, ale z mniejszym prawdopodobieństwem przeziębienia – maluch będzie wyłącznie siedział na sankach, więc nikła aktywność nie zwiększy ryzyka zachorowania.

Sanki i nartosanki – najlepszy pomysł na prezent dla dzieci na Święta

Nartosanki i sanki z oparciem to także doskonały pomysł na prezent z okazji Bożego Narodzenia. Prezenty to coś, na co każde dziecko czeka w tym okresie wyjątkowo niecierpliwie. Dla rodziców Święta to magiczny czas i chwila oddechu od codziennego zabiegania. Wspólna kolacja, kolędowanie i relaks. W tym czasie dorości nadrabiają w relacjach to, na co zwykle często brakuje czasu. Pamiętasz jednak z pewnością, jak ważny był dla Ciebie ten moment w czasach Twojego dzieciństwa Wówczas Święta odbierało się zupełnie inaczej. Tak też jest w przypadku Twojego Dziecka. Za pomocą takiego prezentu jak nartosanki z pewnoscią wywołasz uśmiech na jego twarzy. A jeśli trochę się Wam poszczęści i spadnie śnieg, będziecie mogli wypróbować prezent na najbliższej górce nawet 25 grudnia. Wszyscy razem! Szukasz innych pomysłów na prezent Zainspiruj się na naszym blogu.

Powered by Comarch e-Sklep ®