zakupy@sportbazar.pl tel. 58 680 22 60 (pon. - pt.: 8:00 - 16:00)
0

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Producent:

Towarów w kategorii: 1
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Sanki dla dzieci – kultowy sprzęt zimowy

Kto z nas nie pamięta tych pięknych chwil, kiedy jako małe dzieci podziwialiśmy obsypany śniegiem świat z miękkiego siedzonka sanek ciągniętych przez rodziców lub opiekunów. Sanki dla dzieci to niewątpliwie jedna z podstawowych zabawek zimowych i mimo swojej prostoty, najlepszy sprzęt do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Sanki dla dzieci są dostępne w wielu rodzajach – zarówno pod postacią odkrytych modeli z prawdziwymi płozami, jak i w formie rynienek z siodełkami. Te pierwsze są przeznaczone dla kilkuletnich dzieci, które są już w stanie trzymać się sanek, a te drugie dla maluchów.

Nartosanki – co to jest i kiedy warto kupić?

Nartosanki to sprzęt będący połączeniem sanek i nart. Konstrukcja nartosanek może być dwojaka – mogą składać się z siodełka na płozach oraz przedniej części z nartą i kierownicą albo przypominać rynienkowe sanki dla małych dzieci. Nartosanki wyglądają jak skuter śnieżny i są wyposażone w hamulce, więc dzieci mogą nimi samodzielnie hamować. W przedniej części nartosanek znajduje się specjalny zaczep, do którego przytwierdzamy linkę do ciągnięcia. Cecha charakterystyczną nartosanek jest to, że nabierają prędkości zdecydowanie szybciej, niż zwyczajne sanki, więc mogą gwarantować bardziej dynamiczną jazdę.

Sanki czy nartosanki – co wybrać?

  • Sanki (szczególnie te o konstrukcji rynienkowej), wyglądają bezpieczniej niż nartosanki. Rynienka w pewien sposób okala dziecko i chroni je przed wypadnięciem z sanek. Dodatkowo odpowiednio wyprofilowane siodełko i specjalne zapięcie stabilizuje dziecko w sankach, więc nie ma obawy, że maluch z nich wypadnie nawet przy dość dużej prędkości. Taka konstrukcja jest odpowiednia dla młodszych dzieci.
  • Nartosanki są znacznie szybsze, a ich budowa pozwala się szybciej rozpędzić. Mimo tego nartosanki są stabilne, bo mają szeroki rozstaw płóz, co pomaga jeździe nawet po bardzo „problematycznym” śniegu. Tego typu konstrukcja jest jednak przeznaczona dla starszych dzieci. Nie można sadzać na nartosankach malucha w wieku do 2 lat, bo zwyczajnie nie będzie się w stanie trzymać kierownicy i kontrolować swojej postawy.
Z pewnością każde dziecko powinno mieć sanki lub nartosanki, bo sprzęt ten w wielu przypadkach jest najlepszym rozwiązaniem przy poruszaniu się z maluchem po śniegu. Oczywiście nie mówimy tutaj o warunkach typowo miejskich, ale w czasie spacerów albo wyjazdów na wieś sanki dla dzieci będą rozwiązaniem 2 w 1 – z jednej strony pozwolą nam łatwo przemieszczać się z dzieckiem, a z drugiej dadzą maluchowi mnóstwo frajdy. Sanki są doskonałym pomysłem na prezent gwiazdkowy, gdyż sezon z intensywniejszymi opadami śniegu zaczyna się ostatnio w Polsce dopiero w okolicach świat albo po nowym roku. Jazda na sankach może być taką zaprawą przed uczestnictwem w prawdziwym kuligu. Saneczkowy spacer to dodatkowo świetny sposób na hartowanie dziecka, ale z mniejszym prawdopodobieństwem przeziębienia – maluch będzie wyłącznie siedział na sankach, więc nikła aktywność nie zwiększy ryzyka zachorowania.

Powered by Comarch e-Sklep ®