0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Producent:

Liczba produktów: 2
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Rowerki biegowe – gratka dla najmłodszych

Pierwszy rower to poważna sprawa dla każdego malucha – na pewno pociecha będzie bardzo podekscytowana, że posiada swój pierwszy, "dorosły" sprzęt sportowy. Zazwyczaj jednak pierwszym modelem roweru dla dziecka jest albo rowerek o większej ilości kół (lub z możliwością doczepiania) albo rowerek biegowy. Oba świetnie przygotowują do przesiadki na rower klasyczny, uczą równowagi i jej utrzymania.

Rower biegowy dla dzieci to alternatywa dla trójkołowców, a tym samym świetna metoda na rozwój nie tylko umiejętności motorycznych, ale także na kontroli nad pojazdem i wspomnianego już utrzymania równowagi. Znakomicie ćwiczy również mięśnie nóg. Taki rowerek jest odpowiedni już dla dzieci powyżej osiemnastego miesiąca życia – można więc pokazać swojemu dziecku aktywne metody spędzania czasu już w pierwszych latach życia. Z pewnością dobrze wpłynie to na jego kondycję i zdrowie w przyszłości.

Jak wybrać rowerek biegowy

Podstawową sprawą jest zdecydowanie się na sprzęt, który stworzono z odpowiednich materiałów – zarówno trwałych i pewnych, jak i bezpiecznych dla malucha. Niełatwo nauczyć się utrzymania równowagi, więc najlepiej wyposażyć dziecko w ochraniacze, także kierownica powinna posiadać gumowe zabezpieczenia na zakończeniach. Nie dość, że trwały, rowerek biegowy powinien być jednocześnie lekki i łatwy w manewrowaniu, by nie znięchęcić dziecka do jazdy.

Priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo, ale także wygoda – dlatego siedzonko powinno być komfortowe. Nie zapominajmy o kwestiach technicznych – rowerek biegowy dla dzieci powinien mieć hamulec, bębnowy lub v-brake, by w razie nagłej potrzeby maluch mógł swobodnie zatrzymać pojazd.

Nie bez znaczenia dla dziecka będą na pewno również kolory posiadanego rowerka biegowego – sama jazda dostarcza dzieciom mnóstwo frajdy, a kiedy pierwszy rower pociechy jest kolorowy i ciekawie zaprojektowany, radość z jazdy jest jeszcze większa.

Co trzeba wiedzieć o rowerkach biegowych dla dzieci

Zacznijmy od podstaw – jak najbardziej priorytetową sprawą jest pilnowanie dziecka podczas zabawy na rowerku. O wypadek nietrudno, a nawet najbezpieczniej zaprojektowany rowerek biegowy, kask i ochraniacze czasami nie są wystarczające. Koniecznie powinniśmy sprawdzić (zwłaszcza po sezonowej przerwie, ale warto nawet przed każdą przejażdżką) wszystkie uszczelki, hamulce i osprzęt, by w razie czego maluch mógł liczyć na sprawność swojego pojazdu.

Już przed zakupem dobrze zapoznać się z budową dziecięcego rowerka biegowego i tym, jak w razie problemów poradzić sobie z awarią. Przyda się na pewno gwarancja – maluchy szalejące na rowerkach często mają skłonności do przesady.

Rowerek biegowy dla dziecka – idealny na prezent

Każdy maluch na pewno bardzo ucieszy się z takiego upominku – rowerek biegowy to dla dziecka trochę synonim dorosłości, stawiania kolejnego kroku w dorastanie. Pamiętajmy, by spędzać z maluchem czas na wspólnej jeździe – dobrym wyborem są wspólne przejażdżki w bezpiecznej i spokojnej okolicy, gdzie nic malucha nie przestraszy i może spokojnie opanowywać pojazd.

Rowerki biegowe dla dzieci świetnie rozwijają ich zdolności – z pewnością jest to dobry i wartościowy prezent, który pokazuje, jaką radością może być aktywne spędzanie czasu. Współcześnie dzieci wolą spędząć czas przed telewizorem czy komputerem – zatroszczmy się, by doceniły również frajdę z zabawy na świeżym powietrzu.

Powered by Comarch e-Sklep ®