zakupy@sportbazar.pl tel. 58 680 22 60 (pon. - pt.: 8:00 - 16:00)
0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Producent:

Typ produktu:

Towarów w kategorii: 10
Sortuj według

Rowerek biegowy Meteor Police 22587

Rowerek biegowy Meteor Police 22587

319,00 PLN 399,00 PLN

Rowerek biegowy Meteor Fireman 22588

Rowerek biegowy Meteor Fireman 22588

319,00 PLN 399,00 PLN

Rowerek biegowy Meteor Olly 22589

Rowerek biegowy Meteor Olly 22589

319,00 PLN 399,00 PLN

Strona 1 z 1 1

Rowerki biegowe – gratka dla najmłodszych

Pierwszy rower to poważna sprawa dla każdego malucha – na pewno pociecha będzie bardzo podekscytowana, że posiada swój pierwszy, "dorosły" sprzęt sportowy. Zazwyczaj jednak pierwszym modelem roweru dla dziecka jest albo rowerek o większej ilości kół (lub z możliwością doczepiania) albo rowerek biegowy. Oba świetnie przygotowują do przesiadki na rower klasyczny, uczą równowagi i jej utrzymania.

Rower biegowy dla dzieci to alternatywa dla trójkołowców, a tym samym świetna metoda na rozwój nie tylko umiejętności motorycznych, ale także na kontroli nad pojazdem i wspomnianego już utrzymania równowagi. Znakomicie ćwiczy również mięśnie nóg. Taki rowerek jest odpowiedni już dla dzieci powyżej osiemnastego miesiąca życia – można więc pokazać swojemu dziecku aktywne metody spędzania czasu już w pierwszych latach życia. Z pewnością dobrze wpłynie to na jego kondycję i zdrowie w przyszłości.

Jak wybrać rowerek biegowy?

Podstawową sprawą jest zdecydowanie się na sprzęt, który stworzono z odpowiednich materiałów – zarówno trwałych i pewnych, jak i bezpiecznych dla malucha. Niełatwo nauczyć się utrzymania równowagi, więc najlepiej wyposażyć dziecko w ochraniacze, także kierownica powinna posiadać gumowe zabezpieczenia na zakończeniach. Nie dość, że trwały, rowerek biegowy powinien być jednocześnie lekki i łatwy w manewrowaniu, by nie znięchęcić dziecka do jazdy.

Priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo, ale także wygoda – dlatego siedzonko powinno być komfortowe. Nie zapominajmy o kwestiach technicznych – rowerek biegowy dla dzieci powinien mieć hamulec, bębnowy lub v-brake, by w razie nagłej potrzeby maluch mógł swobodnie zatrzymać pojazd.

Nie bez znaczenia dla dziecka będą na pewno również kolory posiadanego rowerka biegowego – sama jazda dostarcza dzieciom mnóstwo frajdy, a kiedy pierwszy rower pociechy jest kolorowy i ciekawie zaprojektowany, radość z jazdy jest jeszcze większa.

Co trzeba wiedzieć o rowerkach biegowych dla dzieci?

Zacznijmy od podstaw – jak najbardziej priorytetową sprawą jest pilnowanie dziecka podczas zabawy na rowerku. O wypadek nietrudno, a nawet najbezpieczniej zaprojektowany rowerek biegowy, kask i ochraniacze czasami nie są wystarczające. Koniecznie powinniśmy sprawdzić (zwłaszcza po sezonowej przerwie, ale warto nawet przed każdą przejażdżką) wszystkie uszczelki, hamulce i osprzęt, by w razie czego maluch mógł liczyć na sprawność swojego pojazdu.

Już przed zakupem dobrze zapoznać się z budową dziecięcego rowerka biegowego i tym, jak w razie problemów poradzić sobie z awarią. Przyda się na pewno gwarancja – maluchy szalejące na rowerkach często mają skłonności do przesady.

Rowerek biegowy dla dziecka – idealny na prezent

Każdy maluch na pewno bardzo ucieszy się z takiego upominku – rowerek biegowy to dla dziecka trochę synonim dorosłości, stawiania kolejnego kroku w dorastanie. Pamiętajmy, by spędzać z maluchem czas na wspólnej jeździe – dobrym wyborem są wspólne przejażdżki w bezpiecznej i spokojnej okolicy, gdzie nic malucha nie przestraszy i może spokojnie opanowywać pojazd.

Rowerki biegowe dla dzieci świetnie rozwijają ich zdolności – z pewnością jest to dobry i wartościowy prezent, który pokazuje, jaką radością może być aktywne spędzanie czasu. Współcześnie dzieci wolą spędząć czas przed telewizorem czy komputerem – zatroszczmy się, by doceniły również frajdę z zabawy na świeżym powietrzu.

Powered by Comarch e-Sklep ®