0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Rozmiar:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Rękawiczki treningowe – wygodne i komfortowe

W sklepie sportowym sportbazar.pl prononujemy wiele modeli rękawiczek treningowe. Każdy, kto choć okazjonalnie trenuje i spędza czas na siłowni wie, jak bardzo użyteczny jest to przedmiot. Podnoszenie ciężarków, pewny uchyt sztangi czy też wymagający trening z hantlami są o wiele bezpieczniejsze i przyjemniejsze dla dłoni, kiedy do ich wykonywania wykorzystamy rękawiczki treningowe. Jak dobrać odpowiedni do swoich potrzeb model

Zalety rękawiczek na siłownię

Głównym celem stosowania rękawiczek na siłownię jest zapewnienie sobie pewnego chwytu akcesoriów sportowych, ochrona dłoni oraz zapobieganie wyślizgiwania się często wilgotnych od potu ciężarów. Proponowane w naszym sklepie rękawiczki treningowe są wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, które nie tylko przetrwają z nami wiele, ale także umożliwią skórze oddychanie i stały dopływ powietrza.

Ważną cechą rękawiczek na siłownię są specjalne poduszeczki, które chronią dłoń przed otarciami i kontuzjami – wyposażone w nie wewnętrzne strony rękawic do ćwiczeń są więc wyjątkowo wygodne i komfortowe.

Niezwykle przydatny okazuje się także element na początku niedoceniany, tj. specjalny uchwyt umożliwiający zdejmowanie rękawiczek. Jest on szczególnie nieoceniony po treningu, kiedy dłoń jest przepocona i często przykleja się do wnętrza rękawicy. W ten sposób zdjęcie tego elementu stroju sportowego jest bezproblemowe.

Warto przyjrzeć się także ściągaczom – odpowiednio szeroki i elastyczny model zapewnia stabilny i bezpieczny chwyt, a także chroni przed kontuzjami nadgarstka. Charakterystyczną cechą tego typu rękawiczek na siłownię są ścięte palce – zapewnia to dobre czucie oraz wentylację – w takich modelach znacznie lepiej uprawia się sport.

Jak dobierać rękawice do ćwiczeń

Podczas zakupu rękawiczek do ćwiczeń na siłowni najważniejszy w wyborze na pewno jest rozmiar – za ciasne rękawiczki będą nas uciskać, ciężko będzie je również zdjąć. Za duże modele nie będą za to komfortowe i nasz chwyt nie będzie pewny, co nie dostarczy nam przyjemności z ćwiczenia. Warto postawić na dobry materiał – do wymagających ćwiczeń i dla doświadczonych osób najlepszym rozwiązaniem będą rękawiczki skórzane, wyposażone także w powierzchnię pozwalającą skórze oddychać.

Dla osób ćwiczących nieco rzadziej dobre będą modele wykonane z mieszanych materiałów – z powodzeniem można z takich rękawiczek korzystać także przy uprawianiu innych sportów, podczas których niezbędny jest pewny chwyt. Pamiętajmy jednak przede wszystkim o tym, że chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo podczas różnego typu aktywności fizycznych – podczas zakupu nie możemy zapomnieć o zabezpieczeniach przed kontuzjami.

Rękawiczki na siłownię są bardzo ważne - nie powinniśmy na nich oszczędzać – podnoszenie ciężkiej sztangi czy hantli wymaga solidnego chwytu, a kiedy sobie go nie zapewnimy, może być niebezpiecznie. Oczywiście, liczy się także komfort – rękawiczek treningowych zapobiegają otarciom oraz odciskom – na pewno po kilku dniach użytkowania docenimy ich obecność i nie będziemy sobie mogli wyobrazić treningu na siłowni bez nich. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą – z pewnością uda się dobrać coś dla siebie.

Powered by Comarch e-Sklep ®