0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 30
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Rękawiczki rowerowe – wygoda w długiej trasie

Każdy fan jazdy na rowerze, a zwłaszcza dłuższych tras wie, jak bardzo potrzebnym przedmiotem są rękawiczki rowerowe. To jedno z akcesoriów, które ma sprawić, że będziemy czuć się w drodze znacznie bardziej komfortowo. Ich stosowanie ma na celu zapobieganie tworzeniu się odcisków na dłoniach, które pojawiają się podczas długotrwałego nacisku na kierownicę. Dodatkowo rękawice rowerowe zapewniają lepszą przyczepność – znacznie wygodniej i pewniej można dzięki nim trzymać kierownicę, spocone i zmęczone dłonie nie zapewnią nam takiego komfortu i bezpieczeństwa. Długotrwała jazda może również brudzić dłonie przez stały nacisk na uchwyty kierownicy – rękawiczki rowerowe są więc zdecydowanie dobrą propozycją. Oczywiście, są one również niezastąpione zimą, kiedy temperatury są niższe – dbają o ogrzewanie dłoni i pewny chwyt, który pozwoli nam przejechać bezpiecznie całą trasę.

Rękawice rowerowe – jak wybrać

Podobnie jak w wypadku innych akcesoriów rowerowych, mamy na rynku również spory wybór rękawiczek rowerowych. Dostępne są rozmaite kolory i wzory , jednak najważniejsze są jednak ich właściwości. Rękawice rowerowe są pięciopalczaste, a dostępne modele zależnie od potrzeb mają krótkie palce lub też są całkiem zabudowane. Warto sprawdzić z czego są zrobione – najlepsze powinny być wykonane z trwałych oraz oddychających tworzyw, by służyć podczas uprawiania sportu jak najdłużej. Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych akcesoriów sportowych, dobieramy odpowiedni rozmiar – i tutaj nie należy wybierać rękawiczek za ciasnych czy za luźnych – nie spełnią one wówczas swoich funkcji we właściwy sposób. Więkoszość modeli posiada regulację przy nadgarstku, co jeszcze bardziej poprawia komfort użytkowania. Ciekawym udogodnieniem są systemy pomagające przy zakładaniu i zdejmowaniu rękawiczek – może to być problematyczne przy spoconych dłoniach, więc wiele modeli posiada specjalną pomoc w formie tasiemek czy innych opcji wygodnego zdejmowania. Przy wyborze dobrym pomysłem będzie także wybranie modelu, który posiada żelowe wkładki – dbają one o komfort jazdy, podobnie jak antypoślizgowe wypustki zapewniające przyczepność. Wartą uwagi cechą są również rozwiązania mające na celu poprawę cyrkulacji powietrza, dzięki czemu pot jest odparowywany, a jazda jest wyjątkowo komfortowa – bez rękawiczek rowerowych przyklejających się do dłoni.

Jazda ekstremalna Bez rękawiczek rowerowych ani rusz

Każdy typ jazdy wymaga innych rękawiczek rowerowych– jak już wspomnieliśmy, w zimie warto wybrać modele, które ogrzeją dłonie, a kiedy jeździmy rekreacyjnie, wystarczy nam prostsza konstrukcja niż ta do jazdy wyczynowej. Zarówno kolarstwo szosowe, jak i górskie wymagają rękawic rowerowych wytrzymałych – zwłaszcza jeśli jeździmy często, oraz wyjątkową amortyzację, pochłaniającą wstrząsy i drgania. Komfort również jest ważny, dlatego pamiętać należy o wygodzie – najważniejsze jest jednak nasze bezpieczeństwo – dlatego tak istotne są elementy antypoślizgowe. Dzięki wyposażonym w nie rękawiczkom mamy pewny i trwały uchyt, który pozwala lepiej kontrolować pojazd i bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Powered by Comarch e-Sklep ®