0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Rękawice narciarskie – niezbędne na stoku

Nie trzeba być fanem białego szaleństwa by wiedzieć, że na stok nie warto wybierać się bez specjalnej odzieży i wyposażenia, spośród którego bardzo ważnym elementem są zwłaszcza rękawice narciarskie. Są niezbędne do komfortowej jazdy i do tego, by chronić dłonie przed zimnem, ale także zapobiegać kontuzjom nadgarstka i urazom podczas upadków. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą rękawic narciarskich w naszym sklepie sportowym sportbazar.pl. Na pewno uda się wybrać odpowiedni model bez względu na wiek i płeć.

Jak wybrać rękawice narciarskie?

Podobnie jak wiele innych akcesoriów sportowych, także rękawice narciarskie są stale udoskonalane i wyposażane w wiele innowacji, które czynią korzystanie z nich wygodniejszym i bezpieczniejszym. Jak już wiemy, rękawice narciarskie mają za zadanie ochronić nasze dłonie. Najlepiej w tym wypadku sprawdzają się nowoczesne membrany, dzięki którym niestraszne są nam mrozy i zimny wiatr.

Rękawice na narty muszą być wykonane z mocnej, ale przewiewnej tkaniny, która powinna charakteryzować się wodoodpornością, szczególnie ważną na stoku, ale także oddychalnością. Dzięki temu pot podczas wysiłku fizycznego jest odprowadzany na zewnątrz. Jednocześnie nasze dłonie są chronione przed wychłodzeniem. Jeśli na stoku bliżej Ci do deski snowboardowej, dobrym pomysłem jest wybranie rękawic na narty wyposażonych w dodatkową ochronę nadgarstka, co jeszcze lepiej zapobiegnie to urazom.

Ogromne znaczenie mają także właściwości cieplne rękawic narciarskich. Duże mrozy na stoku wymagają szczególnej ochrony termicznej. Godne uwagi są w tym wypadku nowoczesne włókna, które poza właściwościami ochronnymi są także trwałe i łatwe w pielęgnacji. Skuteczna jest również wewnętrzna wyściółka na przykład z polaru, dzięki której dłonie nie przemarzną. Nowoczesne materiały mają nawet właściwości podobne do puchu, któru nawet po przemoknięciu nadal izolują od chłodu. Zawsze jest jednak wyjście dla wyjątkowo zmarzniętych osób, czyli dodatkowa para cienkich, termoaktywnych rękawic pod tymi grubszymi .

Dodatkowe zalety rękawic narciarskich

Pamiętajmy też, rzecz jasna, o tym, żeby zacząć od odpowiednio dobranego rozmiaru. B ez tego na pewno jazda na nartach nie będzie tak przyjemna. Samo ogrzewanie dłoni to nie wszystko. Sprawdzone rękawice narciarskie damskie muszą posiadać dodatkowe udogodnienia, dzięki którym lepiej sprawdzą się na stoku. Ważną sprawą jest między innymi chwytność - rękawica powinna być pokryta antypoślizgowym tworzywem, co pozwoli na dobre trzymanie kijka narciarskiego w dłoni.

Niezbędny jest też ściągacz. Pozwoli on na indywidualne dopasowanie rękawic narciarskich damskich do dłoni oraz membrana, która odprowadzi pot, ociepli, ale także zapobiegnie przemakaniu. A ponieważ rękawice to część odzieży, która często się gubi, dobrym rozwiązaniem jest możliwość spięcia ich ze sobą. Producenci często wprowadzają także takie rozwiązania jak dodatkowe wzmocnienia z nowoczesnych materiałów, kieszonki na karnety, system na opuszkach palców umożliwiający korzystanie z telefonu bez konieczności ściągania rękawic czy poprawiające bezpieczeństwo elementy odblaskowe. Podstawą jest jednak wygoda korzystania z rękawic narciarskich męskich, dopasowanie ich do dłoni i komfort. Tak wybrane rękawice narciarskie męskie będą nam służyć przez wiele sezonów i uczynią szaleństwa na stoku bezpiecznymi i komfortowymi. Jakie marki rękawic wybierać. Stawiaj na sprzęt od marek, które specjalizują się w produkcji kurtek narciarskich, jak 4F, Wedze, Rossignol, Dare 2B, O'Neill, Phenix czy RH+, ponieważ doskonale znają potrzeby u żytkowników, a ponadto posiadają patenty na szycie odzieży narciarskiej z membranami.

Powered by Comarch e-Sklep ®