0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Typ produktu:

Towarów w kategorii: 16
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Rękawice narciarskie – niezbędne na stoku

Nie trzeba być fanem białego szaleństwa by wiedzieć, że na stok nie warto wybierać się bez specjalnej odzieży i wyposażenia, spośród którego bardzo ważnym elementem są zwłaszcza rękawice narciarskie . Są niezbędne do komfortowej jazdy i do tego, by chronić dłonie przed zimnem, ale także zapobiegać kontuzjom nadgarstka i urazom podczas upadków. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą rękawiczek zimowych w naszym sklepie internetowym Sportbazar.pl - na pewno uda się wybrać odpowiedni model bez względu na wiek i płeć.

Jak wybrać rękawiczki zimowe

Podobnie jak wiele innych akcesoriów sportowych, także rękawice narciarskie są stale udoskonalane i wyposażane w wiele innowacji, które czynią korzystanie z nich wygodniejszym i bezpieczniejszym. Jak już wiemy, rękawice narciarskie mają za zadanie ochronić nasze dłonie. Najlepiej w tym wypadku sprawdzają się nowoczesne membrany, dzięki którym niestraszne są nam mrozy i zimny wiatr.

Termoaktywne rękawice zimowe muszą być wykonane z mocnej, ale także przewiewnej tkaniny, która powinna charakteryzować się wodoodpornością, szczególnie ważną na stoku, ale także oddychalnością. Dzięki temu pot podczas wysiłku fizycznego jest odprowadzany, ale jednocześnie nasze dłonie są chronione przed wychłodzeniem. Kiedy jeździmy również na snowboardzie, dobrym pomysłem jest wybranie rękawic zimowych, które wyposażone są w dodatkową ochronę nadgarstka - jeszcze lepiej zapobiegnie to urazom.

Ogromne znaczenie mają także właściwości cieplne rękawic narciarskich. Duże mrozy na stoku wymagają szczególnej ochrony termicznej, godne uwagi są w tym wypadku nowoczesne włókna, które poza właściwościami ochronnymi są także trwałe i łatwe w pielęgnacji. Skuteczna jest również wewnętrzna wyściółka na przykład z polaru, dzięki której dłonie nie przemarzną. Nowoczesne materiały mają nawet właściwości podobne do puchu, któru nawet po przemoknięciu nadal izolują od chłodu. Zawsze jest jednak wyjście dla wyjątkowo zmarzniętych osób - dodatkowa para cienkich, termoaktywnych rękawic pod tymi grubszymi powinna sprostać naszym wymaganiom.

Dodatkowe zalety rękawic narciarskich

Pamiętajmy rzecz jasna, żeby zacząć od odpowiednio dobranego rozmiaru - bez tego na pewno jazda na nartach nie będzie tak przyjemna. Samo ogrzewanie dłoni to nie wszystko - sprawdzone rękawiczki zimowe muszą posiadać dodatkowe udogodnienia, dzięki którym lepiej sprawdzą się na stoku. Ważną sprawą jest między innymi przyczepność - rękawica powinna być pokryta antypoślizgowym tworzywem, co pozwoli na dobre trzymanie kijka narciarskiego w dłoni.

Niezbędny jest też ściągacz - pozwoli na indywidualne dopasowanie rękawicy narciarskiej do dłoni, oraz membrana, która odprowadzi pot, ociepli, ale także zapobiegnie przemakaniu. A ponieważ rękawice to część odzieży, która często się gubi, dobrym rozwiązaniem jest możliwość spięcia ich ze sobą. Producenci często wprowadzają także takie rozwiązania jak dodatkowe wzmocnienia z nowoczesnych materiałów, kieszonki na karnety czy poprawiające bezpieczeństwo elementy odblaskowe. Podstawą jest jednak wygoda korzystania z rękawic narciarskich - dopasowanie ich do dłoni i komfort - swobodne zginanie palców jest niezbędne. Tak wybrane rękawice będą nam służyć przez wiele sezonów i uczynią szaleństwa na stoku bezpiecznymi i komfortowymi.

Powered by Comarch e-Sklep ®