0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 5
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Rękawice do MMA - trudny wybór

W sportach walki niezbędnym akcesorium są rękawice. Boks, MMA czy inne tego typu dyscypliny bez specjalnych rękawic byłyby bardzo kontuzjogenne, a wręcz niewykonalne. Rękawice do MMA znacznie trudniej dobrać niż klasyczne rękawice bokserskie - dlaczego W walce bokserskiej walczymy tylko w pionie, natomiast w MMA zadajemy ciosy także w parterze. Nic więc dziwnego, że sport ten wymaga zupełnie innych modeli. Jak odpowiednio dopasować rękawice do MMA W naszym sklepie internetowym Sportbazar.pl na pewno trafisz na godny uwagi model.

Jak kupić rękawice do mieszanych sztuk walki

Pierwszym krokiem jest odpowiedni rozmiar - w przypadku rękawic do MMA rozmiary podawane są na podobnej zasadzie jak rozmiary odzieży - od S do XL, inaczej niż ma to miejsce podczas doboru rękawic bokserskich.

Kupując rękawice w naszym internetowym sklepie sportowym należy zmierzyć swoje dłonie, a konkretnie ich szerokość pod palcami. W ten sposób można wybrać pasujący do naszych potrzeb rozmiar. Kiedy wielkość naszych dłoni oscyluje między dwoma rozmiarami, lepiej wybrać mniejszy.

Ważny jest także model rękawic do MMA - nawet osoby początkujące zauważą, że rękawice się od siebie różnią. Jest to spowodowane indywidualnymi potrzebami zawodników - niektóre modele nie sprawdzają się u każdego. Rękawice do mieszanych sztuk walki muszą umożliwiać jednocześnie uderzanie i chwytanie - skonstruowanie takiego modelu jest jednak niełatwe. Bo chociaż rękawice do MMAwyposażone w zabudowaną część uderzeniową są skuteczne podczas treningu i walki w pionie dzięki ochronie dłoni, amortyzacji ciosów i powiększeniu gardy, to w walce w parterze utrudniają wykonanie niektórych ciosów czy ewolucji. Płaskie modele działają zupełnie na odwrót.

Ważną kwestią jest także kciuk - otwarty ułatwia pojedynek w parterze, natomiast podczas walki w stójce znacznie zwiększa prawdopodobieństwo kontuzji. Wiele zależy więc od indywidualnych potrzeb i uwarunkowań.

Rękawice do MMA – jaki materiał wybrać

Podobnie jak w przypadku rękawic bokserskich, także rękawice do mieszanych sztuk walki mogą być wykonane ze skóry syntetycznej i naturalnej. Modele wykonane ze sztucznej skóry są znacznie tańsze, ale przy tym mniej trwałe. Poleca się je zwłaszcza dla początkujących - musimy jednak wiedzieć, że wadą rękawic syntetycznych jest ich zapach po kilku miesiącach intensywnych treningów. Jest on jednak znacznie mniej intensywny niż w przypadku rękawic bokserskich - rękawice do MMA zapewniają lepszą wentylację i mniejsze pocenie się, ponieważ od wewnętrznej strony dłoni są otwarte.

Natomiast rękawice do MMA ze skóry naturalnej są na tyle wytrzymałe,że mogą z powodzeniem służyć nam przez wiele lat. Ważne jest także wypełnienie tych rękawic - odpowiednią twardość zapewniają specjalne pianki chroniące przed kontuzjami. Urazom zapobiega też specjalny pasek w nadgarstku, w który wyposażone są niektóre modele. W tej roli sprawdza się także szerokie i wygodne zapięcie na rzep.

Jak więc wybrać odpowiedni model Wybrane przez nas rękawice do mieszanych sztuk walki muszą być przede wszystkim komfortowe, dobrze wyprofilowane i mocno, ale niezbyt ciasno przytwierdzone do dłoni - wtedy uprawianie tego sportu będzie przyjemne i bezpieczne. Zapraszamy do zakupów w naszym internetowym sklepie sportowym Sportbazar.pl - na pewno znajdziesz u nas to, czego szukasz.

Powered by Comarch e-Sklep ®